AKTUÁLNĚ TRI-SHOP KALENDÁŘE VÝSLEDKY ROZHOVOR REPREZENTACE TRI-CHAT TRI-BAZAR TRÉNINK TRI-PORTÁL IRONMAN KONTAKT
 
 

Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Proc inzerovat na triatletu? Klikni a uvidis


V Y H L E D E J


TOPlist

Ironman World Championship 2016 – německé tsunami.

titul.jpgIronman World Championship 2016  – německé tsunami. Jako předkrm před večením havajským kláním malé ohlédnutí za průběhem loňského ročníku. (M.Adamec)Ironman World Championship 2016  – německé tsunami


Loňský ročník nesliboval žádné vzrůšo. Většina komentátorů se shodla jednoznačně na tom, že obhájci titulů Jan Frodeno i Daniela Ryf těžko najdou rovnocenné soupeře. Havaj je naštěstí nevyzpytatelná a ve sportu nikdo nemá vítězství předplaceno, takže bylo o co bojovat a bylo na co koukat.

Tradiční plavecká rozcvička ve vlnách Pacifiku naznačila, že vyrovnanost startovního pole letos opět postoupila o level výše a závod začíná připomínat závody ITU na olympijských tratích. To přináší otázku, kterou si kladou občas "notoričtí sledovači" silničních cyklistických závodů, maratonů a dálkových běhu na běžkách, proč to pak sledovat dlouhé hodiny, když nejzajímavější věci se stejně odehrajou až během poslední půlhodinky?

3,8 km ve vodě zvládl nejrychleji Brit Harry Wiltshire, muž, který se nechvalně proslavil pokusem o utopení Javiera Gomeze během evropského šampionátu na ITU tratích před pár lety. Tento čin mu zřejmě zajištuje dodnes značný respekt a tak Andy Potts i Jan Frodeno raději bristského rváče nedráždili a z vody vybíhali až v jeho závěsu. Do minuty se vešlo 25 borců a podle toho vypadaly i úvodní kilometry cyklistiky. Oproti loňsku se ve vodě nedařilo Kienlemu a ztráta 4 minut vypadala katastrofálně, 8 minut ztratil další supercyklista Lionel Sanders.

Vpředu se ale nikdo nepouštěl do hrdinských úniků, a tak se svěřenci trenéra Bílka Kienlemu naskytla šance dostat se zpět do hry. Po hodině v sedle z toho byl odstup jedné minuty a sekundoval mu v tom i další cyklistický rychlík Michael Weiss.

Při tlačenici v prvním balíku (25 lidí v minutě) došlo i na karty a do penalty boxu tak zamířil loni druhý Andreas Realert spolu s exvítězem Van Lierdem a McMahonem, což se jim stalo osudným a do první skupiny se již vrátit nedokázali.
Osud závodu se v minulosti lámal většinou po otáčce v Hawi, ale letos se na čele, navzdory pokusům o ataky v podání Weisse, Plese a dalších, drželo v kontaktu stále početné startovní pole. K selekci došlo až v samotném závěru. Loni zde rozjel pokelné tempo pozdější vítez Frodeno, letos se v jeho stopách vydal nejprve Potts, následoval ale protiútok v podání Kienleho a Boecherera, kteří se jako první přiřítili do T2.

Oba vlítli do depa, jako by za sebou ani neměli více jak 4 hodiny v sedle a i tranzit jejich pronásledovatelů měl spíše podobu ITU šampionátu na krátkých distancích - vše nadoraz, žádné vysedávání ve stanu a pokec s novináři, nýbrž pekelné tempo. Nebylo tak divu, že díky své ITU minulosti to v depu zvládl nejrychleji Frodeno, který vybíhal nakonec jako první. Kienle ale nenechává nic náhodě vše vsází na jednu kartu a hned jde do kontaktu s Frodenem, nádherný souboj jako za starých časů kdy se závodilo a nespekulovalo nad budíky wattmetrů a sporttesterů.


Za touto dvojicí začali ukrajovat první kilometry maratonu další aspiranti na bednu -  Hoffman, ODonnell, Boecherer, veterán Llanos.
V ženách cyklistice dominovala obhájkyně titulu Daniela Ryf, která dorazila do depa s náskokem 8 minut na Anju Beranek, jako třetí vyrážela na závěrečný maraton Heather Jackson. Skvělá běžkyně Carfrae ztrácí v tuto chvííli již 22 minut.


Kienle se Frodena drží zuby nehty, ale nestačí, postupně ztrácí kontakt a na otáčce u EnergyLabu již jeho odstup činí více než tři minuty. Na třetím místě figuruje Ben Hoffman, za ním se drží O Donnell, ze zadních pozic ale útočí překvapení závodu  Němec Patrick Lange.  Ten rozhodně nepatřil mezi favority závodu. Svěřenec trenéra Farise Al-Sultana začínal jako duatlonista, loni bylo jeho nejlepším výsledkem 4. místo na Ironman 70.3 Barcelona, letos se blýskl prvenstvím na Ironman Texas, kde zaběhl maraton v traťovém rekordu, ale že by útočil na Havaji na na bednu, to asi nikdo nečekal.

Závěr maratonu nepřinesl na prvních dvou místech žádnou změnu, Frodeno obhájil svůj loňský titul, po loňském výpadku si Kienle polepšil na druhé místo. Bitka se strhla o třetí místo, na které si dělali  zálusk Boecherer, Hoffman a ODonnell. Rybník jim ale nakonec senznačně vypálil při své havajské premiéře a druhém startu na ironmanských tratích v životě Patrick Lange. Ten se prezentoval nejrychlejší maratonem 2:39:45. Překonal tímto výkonem 27 let starý traťový rekord  Marka Allena z roku 1989!!

Stupně vítězů tak kompletně obsadili Němci. Naposled se jim takový kousek podařil v roce 1997, kdy zvítězil Thomas Hellriegel a na bednu ho doprovodili Jurgen Zaeck a Lothar Leder.

Mezi ženami nezaváhala Daniela Ryf a zvítězila v traťovém rekordu 8:46:46. Druhé místo nejrychlejším maratonem vybojovala Mirinda Carfrae, třetí finišovala Hearther Jackson. Šestinásobná vítězka Natasha Badmann se letos definitivně rozloučila s Havají 34. místem.

Z českých závodníků si nejlépe vedla Jana Richterová, které ve své věkové kategorii obsadila 4. místo

Petr Soukup  65. místo M25-29 10:09:01
Daniel Tkáč 140. místo M35-39 10:19:23
Karel Sumbal 25. místo M40-44  9:33:33
David Procházka 68. místo M40-44  10:01:41
Petr Michovský  97. místo M40-44  10:13:20
Marek Svoboda  70. místo M45-49 10:16:49
Milan Pekárek  133. místo M50-54 11:57:39

Jana Richtrová 4. místo F35-39 10:13:38
Petra Jiránková 40. místo F35-39 11:20:01

Podrobné výsledky zde


Diskuze

www.triatlet.cz moderuje obsah diskuzních příspěvků a vyhrazuje si právo mazat příspěvky obsahující vulgární a sprostá slova,příspěvky ve kterých se diskutující navzájem napadají,ve kterých jsou napadány či zesměšňovány konkrétní osoby nebo skupina osob. Své výtky určitě zvládnete vyjádřit slušně a podpořit je i rozumnými argumenty. Do diskuse nepatří ani reklama na komerční aktivity. Děkujeme za pochopení, naší snahou je aby slušní diskutující a naši přispěvatelé nebyli obtěžováni zakomplexovanými blbci. Komu se to nelíbí, bude muset pro své příspěvky využít služeb jiného serveru, internet je dostatečně velký pro všechny. Diskutovat on-line můžete i prostřednictvím TRI-CHATU

Pro přidání komentáře je nutné být přihlášen. Pokud nemáte vytvořen účet, registrujte se práve zde. Diskutovat on-line můžete i prostřednictvím TRI-CHATU.  Vytvořit nový účet

28.04.2018
Dnes 13.10. Ironman World Championship live zde
04.06.2017
Triatlon Plzeň pro Jana Kubíčka a Janu Brantlovou
Výsledky všech kategorii zde
02.06.2017
Challenge Šamorín The Championship s Filipem Ospalým a Radkou Vodičkovou on-line přenos zde
31.05.2017
Světový pohár v triatlonu Madrid
Vendula Frintová na 8. místě, 17. příčka pro Petru Kuříkovou a Jana Čelůstku
Výsledky zde
27.05.2017
Rozhodnutí Rady ČTA ve věci fyzického napadení rozhodčího při závodech ČP v Doksech zde
30.04.2017
Kaláb Aquatlon pro Jiřího Kaluse a Romanu Gajdošovou
Podrobné výsledky zde
30.04.2017
Dobroslavický jarní duatlon pro Vojtěcha Bednarského a Annu Brychtovou
Podrobné výsledky zde

30.04.2017
MČR v atletice na 10000m
Výsledky zde
27.04.2017
MTB Duatlon Bára - výsledky zde
17.04.2017
Již tento víkend se koná premiérový ročník MTB duatlonu Bára
Start ve Slatiňanech u Chrudimi 22.4.
Propozice zde
23.10.2016
Xterra World Championship 23.10. live zde
23.10.2016
Vítězství pro Radku Vodičkovou na Ironman 70.3 China

Výsledky zde

17.10.2016
Winterman Czech Xtreme Triathlon pro Petra Vabrouška a Gabrielu Pohankovou
Výsledky zde
16.10.2016
Poreč Triatlon - Middle Distance Triathlon výsledky zde
08.10.2016
8.10. Ironman World Championship live zde

Super nabidka

Je to mozny?

Je to mozny?

plaste duse galusky

Je to mozny tahle cena?