AKTUÁLNĚ TRI-SHOP KALENDÁŘE VÝSLEDKY ROZHOVOR REPREZENTACE TRI-CHAT TRI-BAZAR TRÉNINK TRI-PORTÁL IRONMAN KONTAKT
 
 

Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Proc inzerovat na triatletu? Klikni a uvidis


V Y H L E D E J


TOPlist

Czechman Triatlon 2017 - Přemysl Švarc zvítězil po dramatickém souboji se Slovákem Pavlem Šimkem

Czechman Triatlon   2017  - Přemysl Švarc zvítězil po dramatickém souboji se Slovákem Pavlem Šimkem. V ženách slavila prvenství Helena Kotopulu. (M.Adamec)Czechman Triatlon  2017  - Přemysl Švarc zvítězil po dramatickém souboji se Slovákem Pavlem Šimkem.

695 jmen ve startovní listině hlavního závodu, 26 štafet, 142 přihlášených v dětském závodě  - letošní ročních Czechman Triatlonu opět potvrdil, že se jedná o akci, která se těší největší přízni a zájmu mezi českými triatlety.

I „otec zakladatel“ značky Czechman Jiří Horký, který nechyběl mezi diváky, uznale pokyvoval hlavou, kam se pořadatelskému týmu v čele s ředitelem závodu Tomášem Petrem podařilo značku Czechman od dob Sadské posunout.  A to vše bez "dopingu" v podobě ochraných křídel značky seriálu Ironman či Challenge, díky startovnímu poli složeného především z domácích českých závodníků -  neuvěřitelná záležitost.

Kromě nástrah tratí se letos museli závodníci vypořádat i s nemilosrdným vedrem, o náročnosti letošního ročníku svědčí i skutečnost že cíle se nedočkalo 57 triatletů.

Ale zpět k průběhu víkendového klání.

Plavání zvládl nejlépe Jan Volár, za ním následoval Přemysl Švarc. Až čvrtý vybíhal z vody loni nejrychlejší plavec Tomáš Martínek. Z favoritů ztráceli 1:45 Pavel Šimko a Lukáš Slatinský. Dvě minuty  nechal ve vodě Tomáš Míka,  necelé tři minuty pak Jan Wainer,  Petr Vabroušek,  Pavel Petrásek. Vítěz Challenge Praha a letošního Krušnomana Karel Zadák nasbíral ve vodě 4 minuty  a bylo jasné, že jen supervýkon na kole a na běhu ho ještě posune do bojů o medaile.

Na čele na nic a na nikoho nečekal Jan Volár a vydal se do velké sólové jízdy.  Přemysl Švarc se na kole necítil ve své kůži a nebyl schopen na jeho tempo reagovat.  Na cyklistice se ale ve druhém okruhu pořadí přesypalo. Kupředu se na prvním místě řitil Slovák Pavol Šimko, který má na kontě start na OH v Pekingu, vítězství na prestižním extrémním triatlonu v německém Schliersee,  loni 11. místo na IM Klagenfurt či druhé místo na Pilmanovi. Do depa dorazil jako první, když zajel nejrychlejší cyklistický čas dne a při jeho běžeckých kvalitách to vypadalo, že napodobí svého krajana Karola Džalaje, vítěze z loňského roku.
Za ním dojel osamocený Jan Volár,  který ztrácel okolo jedné minuty.  Pak následovala silná skupina, její ztráta ale byla již hrozivé čtyři minuty. V této skupině nechyběli Pavel Petrásek, Přemysl Švarc, Jan Wainer, Lukáš Krpec i Karel Zadák. S dalším odstupem se do depa přihnali postupně Petr Vabroušek, Lukáš Slatinský, Petr  Bureš, Ondřej Teplý, Jan Jakubíček, Tomáš Mika. 

Karel Zadák již na první občerstvovačce hlásil, že dnes to nepůjde a do cíle se tak jeden z aspirantů na bednu protrápil na 12. místě. Síly postupně opouštěli i Jana Volára, naopak kupředu letěli Přemysl Švarc a Tomáš Mika. Co se zdálo nemožné, to se ve druhém kole běhu začalo blížit realitě. Přemysl Švarc ukrajoval minuty z náskoku slovenského závodníka Pavola Šimka a do vedení šel již před doběhem do areálu závodu. Závěrečné kilometry napálil ve stylu prvenství nebo život a bylo z toho jeho premiérové vítězství na Czechman Triatlonu 2017. Druhý finišoval Šimko, na třetí místo se posunul skvěle běžící Pavel Petrásek. Díky druhému nejrychlejšímu běhu se z hloubi startovního pole na nepopulární čtvrtou příčku posunul Tomáš Mika. Klobouk dolů ale před dvěma „držáky“ českého triatlonu! Petr Vabroušek a Jan Wainer odsadili šesté a sedmé místo – vražedně dlouhověká top výkonnost.

Ženský závod byl v režii  nové hvězdy triatlonových vytrvaleckých tratí Heleny Kotopulu.  Dramatičtější zápletku mohla dodat Lenka Králová, ta ale z dobře rozjetého závodu musela po technických problémech se svým triatlonovým speciálem odstoupit v průběhu cyklistiky. Na čelo se na závěrečném půlmaratonu po skvěle zvládnuté časovce zprvu usadila matadorka Petra Krejčová. Ale skvěle běžící Helena Kotopulu postupně předbíhala jednu soupeřku za druhou a díky nejlepšímu běžeckému výkonu si zajistila prvenství. Petra Krejčová se v závěru závodu musela sklonit před německou hvězdou Anett Jalowi a  nakonec brala třetí místo .

Podrobné výsledky zde