AKTUÁLNĚ TRI-SHOP KALENDÁŘE VÝSLEDKY ROZHOVOR REPREZENTACE TRI-CHAT TRI-BAZAR TRÉNINK TRI-PORTÁL IRONMAN KONTAKT

Proc inzerovat na triatletu? Klikni a uvidis

V Y H L E D E J

TOPlist

Challenge The Championship pro Lionela Sanderse.

Challenge The Championship pro Lionela Sanderse. Favorizovaný Bronwlee ze závodu odstoupil. V ženách zvítězila Lucy Charles. Titul pro české barvy vybojoval ve kategorii 70-74 let Milda Bayer (M.Adamec)

Slovenský Šamorín hostil premiéru Challenge The Championship na tratích 1,9-90-21. Hvězdné konkurenci vévodil dvojnásobný olympijský vítěz Alistair Brownlee, který letos přesedlal na střední tratě a své letošní dosavadní starty na  těchto distancích vždy proměnil ve vítězství.
Plavání podle očejkávání ovládl domácí Richard Varga,  Brownlee zaostal překvapivě 45 sekund, 1:17 ztrácel Michael Raelert,  další favorité – Kienle a Sanders opouštěli depu s více než tříminutovou ztrátou.
Michael Raelert  brzdy spolu s se svým krajanem Dreitzem  dojeli Vargu a poté i Brownleeho. Angličan ale šlápl ma plyn a dokázal se od této dvojice oddělit, v zádech měl ale dva vynikající cyklisty Kienleho a Sanderse. Ti na kole dokázali umazat část ztráty po plavecké dispciplíně  v druhém depu tak byl náskok Brownleeho pouhých 45 sekund na tuto dvojici. Ćtvrtý Raelert ztrácel 2:38, desítku nejlepších po kole uzavíral Karol Džalaj.
Běžecky mělo být podle papírových předpokladů vše v režii dvojnásobného olympijského vítěze, ale skutečnost byla jiná, jeho běžecký projev byl bez jiskry a oba dva rivalové se k němu rychle přibližovali, Brownlee bojoval, duo Kienle Sanders se ale kolem něho již na čtvrtém kilometru přehnalo a aniž by zareagoval na jejich tempo a po konci prvního okruhu ze závodu odstoupil.
O vítězi se rozhodlo cca 5 km před cílem, kdy  se Sanders  vzdálil svému soupeři a svůj náskok postupně navyšoval. Na třetím místě finišoval nestárnoucí Michael Raelert, sílu Němců potvrdil čtvrtým místem Andreas Dreitz, pátý skončil olympionik Richard Murray.  Z domácích závodníků 11. místo obsadil Richard Varga. Karol Džalaj  na 14. místě.

Pro zajímavost - čas loňského vítěze Sheltinga 3:58, letos Sanders za 3:40

Ve startovní listině avizovaný Filip Ospalý se nakonec na start nepostavil. V profi kategorii hájil české barvy Tomáš Řenč na 19. místě

V ženském profi závodě dominovala Lucy Charles, letošní vítězka Challange Lisabon a Ironman Lanzarote,  o vítěztví rozhodla v závěrečném běhu. Druhá finišovala Annabel Luxford. Třetí místo vybojovala Heather Wurtele Radka Vodičková obsadila 10. místo

Na startu se objevila i početná skupin českých závodníků v kategorii Age groups. Zde si nejlépe vedl nestor českého triatonu Milda Bayer, který vybojoval titul v kategorii 70-74 let, jeho parťák Michal Mogrovics v této kategorii obsadil čtvrté místo