AKTUÁLNĚ TRI-SHOP KALENDÁŘE VÝSLEDKY ROZHOVOR REPREZENTACE TRI-CHAT TRI-BAZAR TRÉNINK TRI-PORTÁL IRONMAN KONTAKT
 
 

Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Proc inzerovat na triatletu? Klikni a uvidis


V Y H L E D E J


TOPlist

Filip Ospalý na startu víkendového Challenge The Championship ve slovenském Šamoríně.

ospaly-titul.jpgFilip Ospalý  na startu víkendového Challenge The Championship ve slovenském Šamoríně? Tahákem závodu bude souboj Brownlee, Kienle, Sanders. (M.Adamec)
Filip Ospalý  na startu víkendového Challenge The Championship ve slovenském Šamoríně?

Světových šampionátů není nikdy dost a tak se triatlon pomalu stává sportem, kde je možno posbírat nejvíce světových či kontinentálních titulů. 
Aby pomatení veřejnosti bylo dokonalé,  jsme svědky absurdit, kdy výkon Tima Dona na tratích  3,8-180-42 je médii citován jako světový rekord značky Ironman, byť na identických distancích 3,8-180-42 má na svém kontě lepší výkon Jan Frodeno. Ten má ale smůlu, závod v Rothu není v partě, která si zakoupila práva používat kouzelné slůvko Ironman. Je to stejně ulítlé jako kdyby světový rekord v maratonu měl jinou hodnotu v Londýně nebo Bostonu.

Důvod je prostý WTC, Challenge Family  a ITU jsou tři kohouti na triatlonovém smětišti a cestou ke zviditělnění značky je každá akce, která přitáhne další mediální pozornost.  ITU jako jediná může u svých šampionátů použivat slovo triatlon. WTC má pod palcem slovo Ironman, pořádá ikonický šampionát na Havaji na ironmanských distancích a úspěšně rozjela i halfironmanský formát šampionátu, který po původní destinaci v Clearwateru a následně  v Las Vegas nyní rotuje po celém světě.
Nejmladší z této trojice Challenge  Family se svým  vlastním „světovým“ šampionátem doposud pochlubit nemohla. V minulosti pouze participovala na slovíčku světový, či evropský na akcích, kdy spojila síly s ITU. Víkendový The Championship, který se odehraje ve slovenském Šamoríně na středních distancích, je ale již plně v režii Challenge Family.

Teprve budoucnost ukáže zda vzniká uznávaná tradice a prestižní titul nebo zda akce vyšumí do ztracena. Aby nevyšuměna, to mohou zajistit pouze hvězdná jména a tady se podařilo ulovit pořadatelům slušné kousky.a zřejmě i prize money 150.000,-Eur udělalo své. Souboj Brownlee, Sanders, Kienle, k tomu Raelert, Dreitz, Bracht, Hayes, Murray, Mollinari, Cigana, Varga, to slibuje zajímavý průběh závodu a konfrontaci zvučných triatlonových jmen.

Nás může těšit že u toho nebudou chybět ani čeští závodníci. Navzdory loňskému avízu o konci kariéry zřejmě neodolal šamorínské výzvě Filip Ospalý a figuruje ve startovní listině,  mezi ženami bude tvrdit muziku Radka Vodičková. Další Češi budou bojovat o tituly The Championship ve věkových kategoriích.

Sobotní on-line přenos zde

Diskuze

www.triatlet.cz moderuje obsah diskuzních příspěvků a vyhrazuje si právo mazat příspěvky obsahující vulgární a sprostá slova,příspěvky ve kterých se diskutující navzájem napadají,ve kterých jsou napadány či zesměšňovány konkrétní osoby nebo skupina osob. Své výtky určitě zvládnete vyjádřit slušně a podpořit je i rozumnými argumenty. Do diskuse nepatří ani reklama na komerční aktivity. Děkujeme za pochopení, naší snahou je aby slušní diskutující a naši přispěvatelé nebyli obtěžováni zakomplexovanými blbci. Komu se to nelíbí, bude muset pro své příspěvky využít služeb jiného serveru, internet je dostatečně velký pro všechny. Diskutovat on-line můžete i prostřednictvím TRI-CHATU

Pro přidání komentáře je nutné být přihlášen. Pokud nemáte vytvořen účet, registrujte se práve zde. Diskutovat on-line můžete i prostřednictvím TRI-CHATU.  Vytvořit nový účet

28.04.2018
Dnes 13.10. Ironman World Championship live zde
04.06.2017
Triatlon Plzeň pro Jana Kubíčka a Janu Brantlovou
Výsledky všech kategorii zde
02.06.2017
Challenge Šamorín The Championship s Filipem Ospalým a Radkou Vodičkovou on-line přenos zde
31.05.2017
Světový pohár v triatlonu Madrid
Vendula Frintová na 8. místě, 17. příčka pro Petru Kuříkovou a Jana Čelůstku
Výsledky zde
27.05.2017
Rozhodnutí Rady ČTA ve věci fyzického napadení rozhodčího při závodech ČP v Doksech zde
30.04.2017
Kaláb Aquatlon pro Jiřího Kaluse a Romanu Gajdošovou
Podrobné výsledky zde
30.04.2017
Dobroslavický jarní duatlon pro Vojtěcha Bednarského a Annu Brychtovou
Podrobné výsledky zde

30.04.2017
MČR v atletice na 10000m
Výsledky zde
27.04.2017
MTB Duatlon Bára - výsledky zde
17.04.2017
Již tento víkend se koná premiérový ročník MTB duatlonu Bára
Start ve Slatiňanech u Chrudimi 22.4.
Propozice zde
23.10.2016
Xterra World Championship 23.10. live zde
23.10.2016
Vítězství pro Radku Vodičkovou na Ironman 70.3 China

Výsledky zde

17.10.2016
Winterman Czech Xtreme Triathlon pro Petra Vabrouška a Gabrielu Pohankovou
Výsledky zde
16.10.2016
Poreč Triatlon - Middle Distance Triathlon výsledky zde
08.10.2016
8.10. Ironman World Championship live zde

Super nabidka

Je to mozny?

Je to mozny?

plaste duse galusky

Je to mozny tahle cena?