AKTUÁLNĚ TRI-SHOP KALENDÁŘE VÝSLEDKY ROZHOVOR REPREZENTACE TRI-CHAT TRI-BAZAR TRÉNINK TRI-PORTÁL IRONMAN KONTAKT
 
 

Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Proc inzerovat na triatletu? Klikni a uvidis


V Y H L E D E J


TOPlist

Winterman Xtreme Triathlon - zrodila se legenda?

titul.jpgWinterman Xtreme Triathlon - zrodila se legenda? Na 14 odvážlivců, kteří se postavili na start premiérového ročníku čekala triatlonová výzva, kterou jiný domácí triatlon nenabídne. Prvenství si zajistil Petr Vabroušek (M.Adamec)
Winterman Xtreme Triathlon má za sebou úspěšně první ročník. Inspirace legendárním Norsemanem se nazapře a na 14 odvážlivců, kteří se postavili na start premiérového ročníku čekala triatlonová výzva, kterou jiný domácí triatlon nenabídne. S průběhem závodu nás seznámil třetí v cíli Marek Peterka:

Winterman Xtreme Triathlon nebo-li trochu jiný triatlon

Loď na řece Labi hodinku svižného plavání od Děčína – siréna START a jdeme na to. Na co? Většina ze 14 ti startujících vlastně ani neví přesně o čem to bude i když triathlon je prostě jenom plavání, kolo a běh.
Předcházelo tomu nalodění ve 4.00 na říční parník a necelá hodinka jízdy proti proudu Labe.Teplota vzduchu 5C, vody v Labi 10C, mokro a sychravo, tma...
Fajn atmosféru udržuje hvězda světového kalibru Petr Vabroušek a dává rady nováčkům. Když si obléká druhý neoprén tak ostátním dochází, že to bude o něčem jiném než o příjemném letním pokoupání.
Start – prvotní šok se musí zažít, protože je to něco, co se nedá moc popisovat. Směr plavání naznačuje pouze proud řeky a nebo světélka plavců, které mají na plaveckých brýlích. Všude kolem tma, že by se dala krájet.
Po vice jak 50 minutách se objevuje nasvícený Děčínský zámek, most, na břehu plápolající ohně a značné ochlazení vody v podobě přitékající Ploučnice, známení konce plavecké části.

T1 - Děčín - atmosféra parádní, návrat ke kořenům triatlonu - pěkně všichni do naha a převlékání do cyklistického. Mistr Petr Vabroušek né poprvé a né naposledy ukazuje úctu a přenechává první místo domácímu závodníkovi.
Toho naštěstí ani na chvilku nenapadlo, že by mohl na prvním místě zůstat dlouho, ale příjemné to určitě bylo:-))
První hodina a půl ve tmě a mokru byla pouze malá ochutnávka celkové 180km trasy. Mokro a listí na silnici, nahoru dolu, prudké serpentiny, ale i krásná krajina a srnky provázely  závodníky na opravdu náročné cyklistice.

T2 - Malevil - s konfortním náskokem cca 30 minut  přijíždí Petr Vabroušek kouká do dáli, kde se objevuje mlhavě cíl závodu - Ještěd a vydává se na poslední maratonskou část.
Většiná borců si ještě na tento okamžik musí dlouho počkat.
Dominanta Liberce a parádní architektonický kousek Ještěd se přibližuje, bohužel na posledních zhruba 11 km ne dostatečně rychle, protože stoupání se serpentinami dává opravdu zabrat.
Cíl vrchol Ještědu a první Petr Vabroušek v nejdelším závodě jeho parádní triatlonové profi kariery  – gratulace od řeďitele akce Vládi Peška a poté dlouhé čekání na druhého Davida Smrčku a třetího Marka Peterku, kterým  připravil přivitání, které se asi nebude opakovat.

Druhý den pohodové ukončení s vynikajícím servisem resortu Malevil v podobě vynikajícího jídla a předání šeku Motolskému kardiocentru, byla už jen třešnička na dortu, který si nelze koupit.

A čem je tento závod jiný? Vše bylo od začátku jiné než na závodech Ironmana, kterými jsem prošel. Atmosféra rodinného krámku s věcmi, které v supermarketu nekoupíte. Čas myslet na věci, které jsou asi v životě důležité a dle mého názoru návrat ke kořenům
Radost z dokončení kamarádů, pomoci dobré věci, spokojenost všech kolem.

Držím palce Michalu Vávrovi, který jako jeden z mnoha stojí za touto akcí a momentálně jede nejtežší a nejdrsnější závod v životě v nemocnici, aby měl štěstí a úspěšně ho zvládnul.

Jednoznačně se zrodila legenda. DĚKUJI

Marek Peterka

Další podrobnosti zde:
 
http://www.czxtri.com/about-race/

https://www.facebook.com/czxtri?fref=ts

Diskuze

www.triatlet.cz moderuje obsah diskuzních příspěvků a vyhrazuje si právo mazat příspěvky obsahující vulgární a sprostá slova,příspěvky ve kterých se diskutující navzájem napadají,ve kterých jsou napadány či zesměšňovány konkrétní osoby nebo skupina osob. Své výtky určitě zvládnete vyjádřit slušně a podpořit je i rozumnými argumenty. Do diskuse nepatří ani reklama na komerční aktivity. Děkujeme za pochopení, naší snahou je aby slušní diskutující a naši přispěvatelé nebyli obtěžováni zakomplexovanými blbci. Komu se to nelíbí, bude muset pro své příspěvky využít služeb jiného serveru, internet je dostatečně velký pro všechny. Diskutovat on-line můžete i prostřednictvím TRI-CHATU

Pro přidání komentáře je nutné být přihlášen. Pokud nemáte vytvořen účet, registrujte se práve zde. Diskutovat on-line můžete i prostřednictvím TRI-CHATU.  Vytvořit nový účet

28.04.2018
Dnes 13.10. Ironman World Championship live zde
04.06.2017
Triatlon Plzeň pro Jana Kubíčka a Janu Brantlovou
Výsledky všech kategorii zde
02.06.2017
Challenge Šamorín The Championship s Filipem Ospalým a Radkou Vodičkovou on-line přenos zde
31.05.2017
Světový pohár v triatlonu Madrid
Vendula Frintová na 8. místě, 17. příčka pro Petru Kuříkovou a Jana Čelůstku
Výsledky zde
27.05.2017
Rozhodnutí Rady ČTA ve věci fyzického napadení rozhodčího při závodech ČP v Doksech zde
30.04.2017
Kaláb Aquatlon pro Jiřího Kaluse a Romanu Gajdošovou
Podrobné výsledky zde
30.04.2017
Dobroslavický jarní duatlon pro Vojtěcha Bednarského a Annu Brychtovou
Podrobné výsledky zde

30.04.2017
MČR v atletice na 10000m
Výsledky zde
27.04.2017
MTB Duatlon Bára - výsledky zde
17.04.2017
Již tento víkend se koná premiérový ročník MTB duatlonu Bára
Start ve Slatiňanech u Chrudimi 22.4.
Propozice zde
23.10.2016
Xterra World Championship 23.10. live zde
23.10.2016
Vítězství pro Radku Vodičkovou na Ironman 70.3 China

Výsledky zde

17.10.2016
Winterman Czech Xtreme Triathlon pro Petra Vabrouška a Gabrielu Pohankovou
Výsledky zde
16.10.2016
Poreč Triatlon - Middle Distance Triathlon výsledky zde
08.10.2016
8.10. Ironman World Championship live zde

Super nabidka

Je to mozny?

Je to mozny?

plaste duse galusky

Je to mozny tahle cena?