AKTUÁLNĚ TRI-SHOP KALENDÁŘE VÝSLEDKY ROZHOVOR REPREZENTACE TRI-CHAT TRI-BAZAR TRÉNINK TRI-PORTÁL IRONMAN KONTAKT
 
 

Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Proc inzerovat na triatletu? Klikni a uvidis


V Y H L E D E J


TOPlist

Ekol Superprestige Brno - vítězství pro Františka Lindušku a Vendulu Frintovou, při Evropském poháru juniorů excelovala Zimovjanová

titul.jpgEkol Superprestige Brno - vítězství pro Františka Lindušku a Vendulu Frintovou, při Evropském poháru juniorů excelovala Zimovjanová. Brno hostilo druhý díl Českého poháru v olympijském triatlonu a 22. ročník EKOL SUPERPRESTIGE 2014 byl i Evropským pohárem juniorů. (www.triatlon.cz)Frintová s Linduškou v Brně ovládli závod ČP v triatlonu, při Evropském poháru juniorů excelovala Zimovjanová


Brno hostilo druhý díl Českého poháru v olympijském triatlonu a 22. ročník závodu s názvem EKOL SUPERPRESTIGE 2014 byl i Evropským pohárem juniorů a spadal i do Slovenského poháru. Závod Českého poháru ovládli Vendula Frintová a mladík František Linduška. V závodě Evropského juniorů excelovala Tereza Zimovjanová, která u brněnské přehrady nenašla přemožitelku.
V Brně se závodilo na tratích sprint triatlonu, tedy 750 metrů plavání, 20 km na kole a 5 km běhu. Počasí triatlonistům přálo, takže všechny tři disciplíny mohly absolvovat i mladší kategorie. Pouze ti nejmenší jeli duatlon.

Největší hvězdou ve startovním poli byla olympionička Vendula Frintová. Ta se sice potýká se zlomeným prstem na noze, ovšem pětikilometrovou trať i s tímto omezením zvládla bravurně a cílem proběhla jako první. „Závod jsem rozhodla právě v běhu. Po dvou disciplínách se utvořila čtyřčlenná skupinka, ve které jsem byla já, dvě české kolegyně a polská závodnice. S holkami jsme na kole perfektně spolupracovaly, tedy kromě Polky. A v běhu jsem již nasadila své tempo a závod dotáhla do vítězného konce,“ popisovala česká reprezentantka závod.

Frintová se příští víkend chystá na závod seriálu MS do Londýna, kde chce začít sbírat body pro kvalifikaci na olympijské hry v Riu. A zlomený prst na noze by zřejmě neměl být překážkou „Jsem ráda, že se zranění natolik zlepšilo, že jsem jej v průběhu závodu prakticky necítila,“ uzavřela spokojeně Frintová, za kterou na druhém místě doběhla Barbora Hlaváčová, třetí byla Eva Potůčková.

V hlavním mužském závodu překvapivě zvítězil mladík František Linduška. Při ročníku narození 1994 je prvním rokem v seniorské kategorii. A z prvenství měl ohromnou radost. „Je to pro mě zatím největší dosavadní úspěch, opravdu moc si toho vítězství cením. Jsem prvním rokem mezi muži a navíc se tu sešla opravdu česká špička,“ vyznal se ze své oprávněné spokojenosti mladý triatlonista. „Nevyplaval jsem úplně podle svých představ, na kole se pak sjela větší skupina, v jejímž čele byli tři uprchlíci. Já jsem v té době byl v hlavním pelotonu. Uprchlíky jsme postupně dojeli a dost se taktizovalo. Do běhu jsem se pak snažil jít co nejčerstvější a od začátku se za to snažil vzít. Po prvním kole, po obrátce v depu, jsem šel do úniku a již si pozici udržel,“ popsal závodu Linduška, za kterým doběhl František Kubínek. Třetí doběhl Polák Dariusz Kowalski.

Na start juniorského Evropského poháru se postavilo celkem 17 českých reprezentantů. A Tereza Zimovjanová se postarala o velké a velmi příjemné překvapení, když v evropské konkurenci dokázala před domácími fanoušky zvítězit s náskokem přes půl minuty. Za sebou nechala dvě rakouské reprezentantky, čtvrtou příčku obsadila další česká závodnice Pavlína Poláčková.

„Trať byla docela náročná a závod také. V běhu jsem ale měla po prvním kole velký náskok, a pak už mě nikdo nedohnal,“ radovala s Zimovjanová, kterou nyní čeká aquatlon v Kolíně nad Rýnem. Nejlepším českým triatlonistou v závodě mužů byl Vojtěch Sommer na 11. místě.

Výsledky: EKOL SUPERPRESTIGE 2014, 2. díl Českého poháru v olympijském triatlonu
Muži: 1. František Linduška 59:54,8, 2. František Kubínek 1:00:06.7, 3. Dariusz Kowalski 1:00:11.7.
Ženy: 1. Vendula Frintová 1:04:51.3, 2. Barbora Hlaváčová 1:06:37.2, 3. Eva Potůčková 1:07:06.5.
Evropský pohár juniorů:
Muži: 1. Jorik Van Egdom (Ned) 59:42, 2. Lukas Pertl (Rak) 59:49, 3. Ron Lewinsohn (Izr) 1:00:01.
Ženy: 1. Tereza Zimovjanová (ČR) 1:09:15, 2. Sara Skardelly (Rak) 1:09:48, 3. Pia Hehenwarter (Rak) 1:10:08.

Podrobné výsledky zde

Fotogalerie zde


.
.

Diskuze

www.triatlet.cz moderuje obsah diskuzních příspěvků a vyhrazuje si právo mazat příspěvky obsahující vulgární a sprostá slova,příspěvky ve kterých se diskutující navzájem napadají,ve kterých jsou napadány či zesměšňovány konkrétní osoby nebo skupina osob. Své výtky určitě zvládnete vyjádřit slušně a podpořit je i rozumnými argumenty. Do diskuse nepatří ani reklama na komerční aktivity. Děkujeme za pochopení, naší snahou je aby slušní diskutující a naši přispěvatelé nebyli obtěžováni zakomplexovanými blbci. Komu se to nelíbí, bude muset pro své příspěvky využít služeb jiného serveru, internet je dostatečně velký pro všechny. Diskutovat on-line můžete i prostřednictvím TRI-CHATU

Pro přidání komentáře je nutné být přihlášen. Pokud nemáte vytvořen účet, registrujte se práve zde. Diskutovat on-line můžete i prostřednictvím TRI-CHATU.  Vytvořit nový účet

28.04.2018
Dnes 13.10. Ironman World Championship live zde
04.06.2017
Triatlon Plzeň pro Jana Kubíčka a Janu Brantlovou
Výsledky všech kategorii zde
02.06.2017
Challenge Šamorín The Championship s Filipem Ospalým a Radkou Vodičkovou on-line přenos zde
31.05.2017
Světový pohár v triatlonu Madrid
Vendula Frintová na 8. místě, 17. příčka pro Petru Kuříkovou a Jana Čelůstku
Výsledky zde
27.05.2017
Rozhodnutí Rady ČTA ve věci fyzického napadení rozhodčího při závodech ČP v Doksech zde
30.04.2017
Kaláb Aquatlon pro Jiřího Kaluse a Romanu Gajdošovou
Podrobné výsledky zde
30.04.2017
Dobroslavický jarní duatlon pro Vojtěcha Bednarského a Annu Brychtovou
Podrobné výsledky zde

30.04.2017
MČR v atletice na 10000m
Výsledky zde
27.04.2017
MTB Duatlon Bára - výsledky zde
17.04.2017
Již tento víkend se koná premiérový ročník MTB duatlonu Bára
Start ve Slatiňanech u Chrudimi 22.4.
Propozice zde
23.10.2016
Xterra World Championship 23.10. live zde
23.10.2016
Vítězství pro Radku Vodičkovou na Ironman 70.3 China

Výsledky zde

17.10.2016
Winterman Czech Xtreme Triathlon pro Petra Vabrouška a Gabrielu Pohankovou
Výsledky zde
16.10.2016
Poreč Triatlon - Middle Distance Triathlon výsledky zde
08.10.2016
8.10. Ironman World Championship live zde

Super nabidka

Je to mozny?

Je to mozny?

plaste duse galusky

Je to mozny tahle cena?