AKTUÁLNĚ TRI-SHOP KALENDÁŘE VÝSLEDKY ROZHOVOR REPREZENTACE TRI-CHAT TRI-BAZAR TRÉNINK TRI-PORTÁL IRONMAN KONTAKT
 
 

Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Proc inzerovat na triatletu? Klikni a uvidis


V Y H L E D E J


TOPlist

Hlavně že jsem unikla bramboře, říká Petra Kuříková o bronzu z Peru

titul.jpgHlavně že jsem unikla bramboře, říká Petra Kuříková o bronzu z Peru. Z třetího místa na Panamerickém poháru jsem měla radost, ale určitě ho neberu jako životní výsledek. (www.triatlon.cz)
Hlavně že jsem unikla bramboře, říká Kuříková o bronzu z Peru, který bere jako motivaci ke splnění snu


Triatlonová reprezentantka Petra Kuříková měla během uplynulých dvou víkendů dost napilno. Společně s českou výpravou se totiž nejprve zúčastnila Akademického mistrovství světa v Brazílii, o týden později pak bojovala v závodě Panamerického poháru v Peru. V Brazílii skončila těsně pod stupni vítězů, v Peru už si medaili uniknout nenechala a doběhla třetí. Výsledky bere jako motivaci k další práci, která by měla vést ke splnění jejího olympijského snu. Více v následujícím rozhovoru.


Petro, v Limě na Panamerickém poháru to zacinkalo třetím místem. Jste spokojená? Co se vám honilo hlavou, když jste probíhala cílem?
Spokojená samozřejmě jsem. V cíli jsem cítila úlevu, že jsem unikla nepopulární bramboře a těšila se, že se postavím na stupně vítězů.

Jak jste bronzovou medaili oslavila?

Po závodě jsem se necítila moc dobře, takže na nějaké slavení nebyly myšlenky. Byla jsem ráda, že jsem našla sílu, abych si složila kolo do tašky. Pak jsme se společně koukli na film a šli spát. Druhý den večer jsme už seděli v letadle. Ale nechci, aby to vyznělo smutně. Postel a spánek pro mě byly nejlepší oslavou.

Kam tento úspěch stavíte ve své kariéře? Jsou nějaké výsledky, kterých si ceníte více?

Jak už jsem říkala, z třetího místa na Panamerickém poháru jsem měla radost, ale určitě ho neberu jako životní výsledek. Beru ho jako další krok a motivaci na dlouhé cestě k mému snu.

Popište, jak se pro vás závod vyvíjel?

Plavalo se v oceánu, neopreny byly povoleny. Lima je rájem surfařů, což není pro triatlonový závod zrovna ideální. Podmínky byly ale pro všechny stejné. V prvním okruhu jsem se spíš rozkoukávala, o to větší radost jsem měla, když jsem vybíhala z vody jako druhá. Švýcarská závodnice nám uplavala. Všichni ostatní plavaly za mnou, táhla jsem za sebou zbytek startovního pole, byl to super pocit. V závěru jsem se dokonce svezla na vlně, což mi pomohlo získat náskok při náběhu do depa. Snad poprvé jsem měla čas si svléknout neopren, naskočit na kolo a v klidu se obout. Švýcarka zvolila taktiku sólo závodu, já jsem počkala na zbytek holek. Na kole jsem se cítila mnohem lépe než v předešlém závodě. Zkusily jsme společně s Bárou Hlaváčovou několik nástupů, bohužel se nám žádný nezdařil. Švýcarka nám bohužel „nadělila“ další minutu. Do depa nás vjíždělo šest. Nakonec jsem měla radost, že jsme cyklistickou část zvládly odjet bez defektu, protože stav silnic v Limě byl bídný. Bylo jasné, že díky pomalému tempu na kole se rychle poběží. Přestože švýcarská závodnice výborně plavala a jela na kole, neměla šanci svůj náskok udržet. Z depa jsme vyběhly jako střely. Během prvního okruhu ze čtyř jsme na ni stáhly 40 vteřin. Snažila jsem se držet tempo s atletkou z Kolumbie. Nakonec mi utekla. Nepodařil se mi zachytit ani nástup Mexičanky, které v závěru také začaly docházet síly.

Dá se říct, že vám tedy podmínky v Peru seděly?

Podmínky v Peru byly dobré, počasí bylo snesitelnější než týden před v Brazílii na Akademickém MS a i aklimatizace byla delší. Do Brazílie jsme totiž odlétali v pátek a už v neděli byl závod. A to mi moc nesedlo. V Peru jsem se cítila lépe.

Zmínila jste Brazílii a Akademické MS v triatlonu. Skončila jste bramborová. Zhodnoťte ten závod a povězte, zda to vnímáte jako úspěch.

Čtvrté místo jako úspěch nepovažuji, protože věřím, že jsem měla navíc. Závod se pro mě vyvíjel dobře, ale tělo bohužel stávkovalo. Neměla jsem svůj den, ale i s tím se musí umět člověk poprat a nevzdávat to. Silou vůle jsem se nakonec „dotlačila“ na čtvrté místo. Což je oproti předešlému šampionátu polepšení o jednu pozici. Za dva roky se AMS bude konat ve švýcarském Nyonu, tak doufám, že tam už to cinkne.

Jaký je nyní váš další závodní program? Které závody pro vás v letošní sezoně mají největší prioritu?

Za 14 dní se těším na EP pohár do Bratislavy, kde bych chtěla získat další cenné body do ITU žebříčku. Pak už bych mohla mít šanci se dostat na startovní listiny závodů Světového poháru a Světové série. Nejdůležitějšími závody budou samozřejmě ME, které se koná v rakouském Kitzbühelu na konci června a srpnové MS v Edmontonu.Diskuze

www.triatlet.cz moderuje obsah diskuzních příspěvků a vyhrazuje si právo mazat příspěvky obsahující vulgární a sprostá slova,příspěvky ve kterých se diskutující navzájem napadají,ve kterých jsou napadány či zesměšňovány konkrétní osoby nebo skupina osob. Své výtky určitě zvládnete vyjádřit slušně a podpořit je i rozumnými argumenty. Do diskuse nepatří ani reklama na komerční aktivity. Děkujeme za pochopení, naší snahou je aby slušní diskutující a naši přispěvatelé nebyli obtěžováni zakomplexovanými blbci. Komu se to nelíbí, bude muset pro své příspěvky využít služeb jiného serveru, internet je dostatečně velký pro všechny. Diskutovat on-line můžete i prostřednictvím TRI-CHATU

Pro přidání komentáře je nutné být přihlášen. Pokud nemáte vytvořen účet, registrujte se práve zde. Diskutovat on-line můžete i prostřednictvím TRI-CHATU.  Vytvořit nový účet

28.04.2018
Dnes 13.10. Ironman World Championship live zde
04.06.2017
Triatlon Plzeň pro Jana Kubíčka a Janu Brantlovou
Výsledky všech kategorii zde
02.06.2017
Challenge Šamorín The Championship s Filipem Ospalým a Radkou Vodičkovou on-line přenos zde
31.05.2017
Světový pohár v triatlonu Madrid
Vendula Frintová na 8. místě, 17. příčka pro Petru Kuříkovou a Jana Čelůstku
Výsledky zde
27.05.2017
Rozhodnutí Rady ČTA ve věci fyzického napadení rozhodčího při závodech ČP v Doksech zde
30.04.2017
Kaláb Aquatlon pro Jiřího Kaluse a Romanu Gajdošovou
Podrobné výsledky zde
30.04.2017
Dobroslavický jarní duatlon pro Vojtěcha Bednarského a Annu Brychtovou
Podrobné výsledky zde

30.04.2017
MČR v atletice na 10000m
Výsledky zde
27.04.2017
MTB Duatlon Bára - výsledky zde
17.04.2017
Již tento víkend se koná premiérový ročník MTB duatlonu Bára
Start ve Slatiňanech u Chrudimi 22.4.
Propozice zde
23.10.2016
Xterra World Championship 23.10. live zde
23.10.2016
Vítězství pro Radku Vodičkovou na Ironman 70.3 China

Výsledky zde

17.10.2016
Winterman Czech Xtreme Triathlon pro Petra Vabrouška a Gabrielu Pohankovou
Výsledky zde
16.10.2016
Poreč Triatlon - Middle Distance Triathlon výsledky zde
08.10.2016
8.10. Ironman World Championship live zde

Super nabidka

Je to mozny?

Je to mozny?

plaste duse galusky

Je to mozny tahle cena?