AKTUÁLNĚ TRI-SHOP KALENDÁŘE VÝSLEDKY ROZHOVOR REPREZENTACE TRI-CHAT TRI-BAZAR TRÉNINK TRI-PORTÁL IRONMAN KONTAKT
 
 

Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Proc inzerovat na triatletu? Klikni a uvidis


V Y H L E D E J


TOPlist

Helena Erbenová a Pavel Jindra vyhráli na Pradědu mistrovství republiky v zimním triatlonu.

titul.jpgHelena Erbenová a Pavel Jindra vyhráli na Pradědu mistrovství republiky v zimním triatlonu. V absolutním požadí  zvítězil Slovák Tomáš Jurkovič (www.triatlon.cz)Erbenová a Jindra vyhráli na Pradědu mistrovství republiky v zimním triatlonu


Helena Erbenová a Pavel Jindra se stali mistry České republiky v zimním triatlonu, když triumfovali v závodě Viesmann – Jesenický zimní triatlon 2014 v Karlově Studánce pod Pradědem. Tento závod byl zároveň čtvrtým podnikem v seriálu Českého poháru v zimním triatlonu a byl i mistrovstvím Slovenska. Mezi muži ho vyhrál Slovák Tomáš Jurkovič, který doběhl o 40 sekund před Jindrou.

Pavel Jindra zářil po závodě, v kterém ženy i muži museli absolvovat 8,5 kilometrů dlouhé stoupání na horském kole až na Kurzovní chatu, kde nazuli pro dalších 8 kilometrů běžky. Závěr jim zpestřil pět kilometrů dlouhý běh na vysílač Praděd a zpět ke Kurzovní chatě.

Ano, je to ten Pavel Jindra, který před třemi týdny při závodě v Hlinsku dvakrát upadl na kole a rovnou z trati putoval do nemocnice s tržnou ránou na stehně a otřesem mozku. Z druhého místa celkově a z titulu mistra republiky byl Jindra nadšený. Celkově třetí doběhl Viktor Novotný.

„Sám pro sebe jsem morální vítěz. Nechápu, kde se to všechno ve mně vzalo, že jsem podal takový výkon,“ vykládal v cíli šťastný šampion, který se držel až do běhu dvou favorizovaných Slováků Tomáše Jurkoviče a Petera Mosného. „Už to mě překvapilo, protože můj stav stále ještě není stoprocentní. Jediné, kde jsem necítil problémy, byla jízda na kole,“ popsal stav Jindra, který tři týdny nesměl běhat, a teprve pár dní před domácím mistrovstvím mu lékaři vyndali stehy ze stehna.
„Když jsem byl zašitý, zakázali mi běhat. Když mi stehy vyndali, zkusil jsem to, ale rána se opět otvírala. A i pro závod jsem měl stehno sešité takzvanými motýlkovými stehy,“ doplnil Jindra, který nejvíce trpěl při běhu. „Tam to byla skutečně hrůza, protože jsem cítil při každém dopadu otřesy do kosti. O to víc si však domácí vítězství užívám,“ uvedl mistr republiky Pavel Jindra.

Mezi ženami zcela dominovala dlouholetá nejen česká, ale i světová jednička v zimním triatlonu Helena Erbanová, která se k závodění vrátila po měsíční pauze, během níž léčila dva těžké záněty průdušek. Kvůli nim se nemohla zúčastnit mistrovství světa v italském Cogne, aby obhájila potřetí titul mistryně světa.

„O to více jsem se těšila na tento závod. Ano, samozřejmě jsem úplně nevěděla, v jaké se nacházím formě, takže mírné obavy byly,“ poznamenala v cíli Erbenová, která si stanovila taktiku. „Na kole si udělat co největší náskok, a pak se už nějak dostat do cíle. Ale bolelo to,“ prozradila.  Podle vlastních slov právě kolo rozhodlo. „Na něm jsem necítila manko z tréninkových a závodních výpadků a nejsem tak daleko od výkonnostního maxima. Zcela jiné je to na běhu a také na běžkách. Ale tam to máme při celkovém nedostatku sněhu všichni podobné,“ doplnila Helena Erbanová, která se na Pradědu a v jeho okolí potýkala také s další nepříjemností: „Já ty nadmořské výšky nemám ráda, takže jsem dobíhala s bolestí žaludku a motala se mi hlava. Ale nakonec jsem to přemohla, protože ta vidina cíle a toho, že si pak člověk lehne a nebude nic dělat, mě hnala dopředu,“ uzavřela.

Za Erbenovou doběhla bronzová medailistka z MS Šárka Grabmüllerová, třetí místo v celkovém pořadí brala Slovenka Lubomíra Kalinová.

Výsledky:  Viessmann - Jesenický zimní triatlon 2014, MČR a MSR v zimním triatlonu

Muži: 1. Tomáš Jurkovič (SK) 01:25:14, 2. Pavel Jindra (ELEVEN-RUBENA TEST TEAM) - 0:00:39, 3. Viktor Novotný (Fortex ski Moravský Beroun) - 00:02:25, 4. Peter Mosný (SK) -00:02:33, 5. Jiří Žák (AXIOM OrBiTt) -00:03:10, 6. Pavel Petr (SK OMT PARDUBICE) - 00:03:37, 7. Matůš Jurečka (SK) - 00:04:03.
Ženy: 1. Helena Erbenová  (ELEVEN-RUBENA TEST TEAM) 01:35:18, 2. Šárka Grabmüllerová (B a H TRIATLON Č. BUDĚJOVICE) - 00:04:26, 3. Lubomíra Kalinová (SK) - 00:09:27, 4. Marcela Hloušková (Fortex ski Moravský Beroun) -00:26:19.

Podrobné výsledky zde

Fotogalerie zde


.Diskuze

www.triatlet.cz moderuje obsah diskuzních příspěvků a vyhrazuje si právo mazat příspěvky obsahující vulgární a sprostá slova,příspěvky ve kterých se diskutující navzájem napadají,ve kterých jsou napadány či zesměšňovány konkrétní osoby nebo skupina osob. Své výtky určitě zvládnete vyjádřit slušně a podpořit je i rozumnými argumenty. Do diskuse nepatří ani reklama na komerční aktivity. Děkujeme za pochopení, naší snahou je aby slušní diskutující a naši přispěvatelé nebyli obtěžováni zakomplexovanými blbci. Komu se to nelíbí, bude muset pro své příspěvky využít služeb jiného serveru, internet je dostatečně velký pro všechny. Diskutovat on-line můžete i prostřednictvím TRI-CHATU

Pro přidání komentáře je nutné být přihlášen. Pokud nemáte vytvořen účet, registrujte se práve zde. Diskutovat on-line můžete i prostřednictvím TRI-CHATU.  Vytvořit nový účet

28.04.2018
Dnes 13.10. Ironman World Championship live zde
04.06.2017
Triatlon Plzeň pro Jana Kubíčka a Janu Brantlovou
Výsledky všech kategorii zde
02.06.2017
Challenge Šamorín The Championship s Filipem Ospalým a Radkou Vodičkovou on-line přenos zde
31.05.2017
Světový pohár v triatlonu Madrid
Vendula Frintová na 8. místě, 17. příčka pro Petru Kuříkovou a Jana Čelůstku
Výsledky zde
27.05.2017
Rozhodnutí Rady ČTA ve věci fyzického napadení rozhodčího při závodech ČP v Doksech zde
30.04.2017
Kaláb Aquatlon pro Jiřího Kaluse a Romanu Gajdošovou
Podrobné výsledky zde
30.04.2017
Dobroslavický jarní duatlon pro Vojtěcha Bednarského a Annu Brychtovou
Podrobné výsledky zde

30.04.2017
MČR v atletice na 10000m
Výsledky zde
27.04.2017
MTB Duatlon Bára - výsledky zde
17.04.2017
Již tento víkend se koná premiérový ročník MTB duatlonu Bára
Start ve Slatiňanech u Chrudimi 22.4.
Propozice zde
23.10.2016
Xterra World Championship 23.10. live zde
23.10.2016
Vítězství pro Radku Vodičkovou na Ironman 70.3 China

Výsledky zde

17.10.2016
Winterman Czech Xtreme Triathlon pro Petra Vabrouška a Gabrielu Pohankovou
Výsledky zde
16.10.2016
Poreč Triatlon - Middle Distance Triathlon výsledky zde
08.10.2016
8.10. Ironman World Championship live zde

Super nabidka

Je to mozny?

Je to mozny?

plaste duse galusky

Je to mozny tahle cena?