AKTUÁLNĚ TRI-SHOP KALENDÁŘE VÝSLEDKY ROZHOVOR REPREZENTACE TRI-CHAT TRI-BAZAR TRÉNINK TRI-PORTÁL IRONMAN KONTAKT
 
 

Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Proc inzerovat na triatletu? Klikni a uvidis


V Y H L E D E J


TOPlist

To, co jsem dokázal, mi dojde až postupem času, říká nový rekordman Filip Ospalý.

Ospaly_titul.jpgTo, co jsem dokázal, mi dojde až postupem času, říká nový rekordman Filip Ospalý...Chtěl bych se od příštího roku pokusit kvalifikovat na Havaj a taky tam něco udělat.. (www.triatlon.cz)



To, co jsem dokázal, mi dojde až postupem času, říká nový rekordman Ospalý


V triatlonu se řadí mezi zkušené matadory, kteří už mají něco za sebou. Přesto letos Filip Ospalý prožil jednu z nejlepších sezon dosavadní kariéry a vůbec nevadilo, že začátek se jevil přímo katastroficky. Po nevydařeném vstupu si na konci sezony vesele hvízdá. V kapse má nový český rekord na ironmanských tratích, který má hodnotu 7:58:41.

Mnozí ho s obdivem plácají po ramenou. Vždyť nadmíru úspěšný rok korunoval českým rekordem v ironmanské premiéře na Floridě, čímž se doma právem dočkal ocenění za nejlepší výkon roku. „Otevřel jsem si cestu dál,“ říká v 37 letech. To jemu patřil triatlonový galavečer v Brně.

Filipe, má vůbec smysl se ptát, jak byste letošní sezonu zhodnotil?

Byl to pro mě nadprůměrně úspěšný rok. V těch prvních třech závodech, které se mi nepovedly, se naštěstí projevil jen tréninkový deficit, který tehdy vznikl nepříznivým počasím ve střední Evropě. Já na to nezareagoval a nikam jsem narychlo neodjel. Byla to chyba.

Ale v konečném výsledku zase až tak moc znát nebyla?

Snažil jsem se připravovat tady a ten měsíc pauzy se opravdu projevil. Ale červen už se naštěstí rozjel tak, jak jsem zvyklý. Třešničkou na dortu byl Ironman na Floridě, kde jsem svou sezonu zakončil……českým rekordem. A senzačním třetím místem ve světové konkurenci.
Taky mě to maximálně těší. Jsem rád, že ten debut mám už za sebou. I když na druhou stranu je veliká pravděpodobnost, že podruhé a potřetí už to bude bolet o něco víc. Ironman Florida proběhl až moc hladce.

Takže plánujete na těchto akcích startovat dál?

Pokud bude sloužit zdraví, ještě bych se na nějaké delší trati mohl ve světě ukázat. Olympijskému triatlonu (s povolenou jízdou v háku) však dávám vale, tréninkově bych se do té rychlosti už nezvládl vrátit. Pro mě zůstane prioritou střední triatlon. Chtěl bych se od příštího roku pokusit kvalifikovat na Havaj a taky tam něco udělat. I když dobře vím, jak je to tam extrémně náročné. A jak mi tamní počasí nesedí.

Když se vrátíme na Floridu, co rozhodlo o vaší účasti v tomto závodě?

Po mých prvních třech akcích v sezoně bylo jasné, že se v září nedostanu na mistrovství světa ve středním triatlonu. Tím pádem se otevřela skulina, že bych si mohl na konci roku konečně zkusit ten dlouhý. V červnu jsem začal hledat závody na podzimní termín. V září padla volba na dva střední ve Francii a z listopadových termínů jsem se rozmýšlel mezi Ironman Florida a Ironman Arizona.

Vidíte a z náhradního plánu vznikl nový český rekord.

Sedlo si to přesně tak, jak mělo. Ale plán to rozhodně nebyl. Sám jsem byl zvědavý na svůj čas, mohl jsem tam taky strávit dvanáct, patnáct hodin. Mým prvotním cílem bylo hlavně to dokončit, abych do budoucna věděl, jak je ten dlouhý triatlon vlastně dlouhý. (smích) Na druhou stranu jsem si nechtěl připustit, že bych se tam mohl trápit moc dlouho. Já si totiž nedokázal představit, co budu v tom závodě tolik hodin dělat. Bál jsem se, že se ukoušu nudou a bolestí.

Opravdu je takový rozdíl mezi půlkou a Ironmanem?
Je a všichni mi to říkali, tak jsem s tím počítal. Je to jiný styl závodění. Velký dík patří Petru Vabrouškovi, který mi dal cenné rady.

Teď už budete mít lepší představu a očekávání, že?

Ano. Další závody budou asi delší, ale napoprvé to vyšlo až moc hladce. Těch osm hodin uběhlo celkem rychle. (smích)

Měl jste během té doby čas o českém rekordu přemýšlet?

Vůbec. Já ten závod nejel na čas, hodinky jsem použil až na závěrečný běh. Po plavání a kole jsem nějaké informace měl, ale čas v tu chvíli nebyl podstatný. Před tímto závodem bylo pro mě vždy důležitější umístění v cíli než výsledný čas. Ale Ironman je trochu něco jiného a pod 8 hodin ho do teď zajelo jen 23 atletů na světě.

Nezapomeňte, že jste v něm nováčkem…

Právě. Takže si vážím víc času než umístění a všechno mi to asi teprve dojde. Mám celou zimu na to, abych si to pořádně užil. A užiju!

Kde vás na domácí půdě budou fanoušci moci vidět v nové sezoně?

Já bohužel nikdy nebudu jako Petr Vabroušek, abych jezdil každý víkend dlouhý závod. Jsem tréninkový typ a závod mi bere hodně sil. Jestli se rozhodnu kvalifikovat na Havaj, budu muset jet v první polovině roku dlouhý závod ve světě. U nás připadá v úvahu jedině  Czechman a Pilman. Ale zatím není nic dopředu jisté. Sonduju kde, co a jasno bude až na jaře.


Diskuze

www.triatlet.cz moderuje obsah diskuzních příspěvků a vyhrazuje si právo mazat příspěvky obsahující vulgární a sprostá slova,příspěvky ve kterých se diskutující navzájem napadají,ve kterých jsou napadány či zesměšňovány konkrétní osoby nebo skupina osob. Své výtky určitě zvládnete vyjádřit slušně a podpořit je i rozumnými argumenty. Do diskuse nepatří ani reklama na komerční aktivity. Děkujeme za pochopení, naší snahou je aby slušní diskutující a naši přispěvatelé nebyli obtěžováni zakomplexovanými blbci. Komu se to nelíbí, bude muset pro své příspěvky využít služeb jiného serveru, internet je dostatečně velký pro všechny. Diskutovat on-line můžete i prostřednictvím TRI-CHATU

Pro přidání komentáře je nutné být přihlášen. Pokud nemáte vytvořen účet, registrujte se práve zde. Diskutovat on-line můžete i prostřednictvím TRI-CHATU.



  Vytvořit nový účet

28.04.2018
Dnes 13.10. Ironman World Championship live zde
04.06.2017
Triatlon Plzeň pro Jana Kubíčka a Janu Brantlovou
Výsledky všech kategorii zde
02.06.2017
Challenge Šamorín The Championship s Filipem Ospalým a Radkou Vodičkovou on-line přenos zde
31.05.2017
Světový pohár v triatlonu Madrid
Vendula Frintová na 8. místě, 17. příčka pro Petru Kuříkovou a Jana Čelůstku
Výsledky zde
27.05.2017
Rozhodnutí Rady ČTA ve věci fyzického napadení rozhodčího při závodech ČP v Doksech zde
30.04.2017
Kaláb Aquatlon pro Jiřího Kaluse a Romanu Gajdošovou
Podrobné výsledky zde
30.04.2017
Dobroslavický jarní duatlon pro Vojtěcha Bednarského a Annu Brychtovou
Podrobné výsledky zde

30.04.2017
MČR v atletice na 10000m
Výsledky zde
27.04.2017
MTB Duatlon Bára - výsledky zde
17.04.2017
Již tento víkend se koná premiérový ročník MTB duatlonu Bára
Start ve Slatiňanech u Chrudimi 22.4.
Propozice zde
23.10.2016
Xterra World Championship 23.10. live zde
23.10.2016
Vítězství pro Radku Vodičkovou na Ironman 70.3 China

Výsledky zde

17.10.2016
Winterman Czech Xtreme Triathlon pro Petra Vabrouška a Gabrielu Pohankovou
Výsledky zde
16.10.2016
Poreč Triatlon - Middle Distance Triathlon výsledky zde
08.10.2016
8.10. Ironman World Championship live zde

Super nabidka

Je to mozny?

Je to mozny?

plaste duse galusky

Je to mozny tahle cena?