AKTUÁLNĚ TRI-SHOP KALENDÁŘE VÝSLEDKY ROZHOVOR REPREZENTACE TRI-CHAT TRI-BAZAR TRÉNINK TRI-PORTÁL IRONMAN KONTAKT
 
 

Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Proc inzerovat na triatletu? Klikni a uvidis


V Y H L E D E J


TOPlist

Filip Ospalý před dvojbojem halfironman + ironman hlásí: Jsem hladový po závodění

filip-titul.jpgFilip Ospalý před dvojbojem halfironman + ironman hlásí: Jsem hladový po závodění. Který závod je pro něj větší prioritou  a stihne si odpočinout? (www.triatlon.cz)Ospalý před dvojbojem halfironman + ironman hlásí: Jsem hladový po závodění


Filip Ospalý je ostřílený český triatlonista, který každoročně získává vavříny na akcích po celém světě. Teď má před sebou zajímavou výzvu a premiéru zároveň. Nejprve se v neděli 27. října postaví na start halfironmana v Miami. Poloviční tratě jsou jeho gusto, proto by rád skončil na předních místech. O šest dnů později (2. listopadu) má v plánu svého prvního celého ironmana. V rozhovoru mluvil o přípravě i ambicích směrem k oběma závodům.
Filipe, čeká vás teď zajímavý dvojboj. Půlka v Miami (Ironman 70.3. Miami), a pak váš první Ironman v Panama City (Ironman Florida). Jak se těšíte?
Těším se a moc. Tréninků už bylo mnoho a od posledního závodu uplynul měsíc. Takže na závodění už jsem zase dostatečně hladový.

Jak se cítíte? Máte natrénováno?

Je až neuvěřitelné, jaké bylo za poslední měsíc počasí - ideální pro trénink. I když už je podzim, nemusel jsem kvůli počasí zrušit ani jeden trénink, takže jsem odtrénoval vše, co jsem chtěl. K tomu byly intenzivní tréninky dostatečně rychlé a objemové zase dostatečně dlouhé. Vypadá to, že jsem skvěle připraven a můžu do boje!

Má pro vás některý z těchto závodů větší prioritu?

Ano, hned ten první, Ironman 70.3 Miami, tuto neděli. Střední vzdálenosti mi sedí a jsem v nich dobrý.:-) Takže po kvalitním tréninkovém bloku od sebe očekávám kvalitní výkon, který by měl stačit na přední umístění. Druhý závod, Ironman Florida, je pro mě velká neznámá a tam můžu jak uspět, tak nedokončit.

Jaké jsou ambice na půlku? A jaké potom za necelý týden na Ironmana?

Ambice na půlku jsou velké jako vždy. Po nevydařených závodech ze začátku sezony jsem se po kvalitním tréninku dostal do formy a pod hlavičkou WTC vyhrál dva podniky tohoto typu (Ironman 70.3 Norway 7.července a Ironman 70.3 Pays D´Aix 22. září) a na dalších dvou závodech mimo okruh WTC na středních tratích byl druhý. Podle výsledků z loňska a předběžné startovky (kde kvůli informačnímu šumu v komunikaci zatím nefiguruji – překvapení pro soupeře:)) to bude vyrovnaný a rychlý závod.
A ambice na celého? Jak jsem psal výše, je to můj první start na dlouhých tratích, takže stát se může vše. Ale v tréninku jsem se na délku závodu poctivě připravil. Šel jsem například v bazénu v novém neoprenu Blue Seventy Helix 3,8km s výlezem okolo bloku po 1,9km (i při Ironman Florida se v polovině plavání vylézá na břeh) a mezičasy byly 23:20 a 23:30 "s prstem v nose". Na kole jsem delší švihy jezdil v rozmezí 4 až 4,5 hodiny a nebyl problém udržet vyšší tempo a nebýt po kole rozbitý a dát si po tom ještě svižných 9km běhu. Na běhu jsem taky každý týden odběhal delší trénink v délce cca 2h40´ a každý týden jsem byl schopen o něco zrychlit, takže v závěrečném běhu jsem odběhl 39km. K tomu jsem přidal pár delších spojovaných tréninků, např. 9km běh-45km kolo-9km běh-45km kolo-9km běh...
Tréninkově nemůžu být lépe připraven, psychicky jsem taky dobře naladěn, drobnosti doladím až přímo v Panama City, protože jsme si s Petrem Vabrouškem domluvili stejný homestay, takže na startu budu stát s cílem celý závod rychle dokončit!:-)


Stihnete si během šesti dnů dostatečně odpočinout?

Určitě. V plánu mám jeden trénink denně, k tomu nějaký přesun autem, samozřejmě shopping v outletech v Orlandu (vánoce se blíží), regenerace v podobě masáže už je taky domluvená. K tomu přidám dostatečně dlouhý a kvalitní spánek. (půlroční dcerka Radka Parnici, u kterého budu v Orlandu bydlet, spí prý skoro celou noc:-))

Jak se budete z Miami do Panama City přesouvat?

V neděli po závodě v Miami mě čeká přesun autem do Orlanda, cca 230mil což je cca 3,5hodiny cesty plus tak půl hodinka pauzy v jednom nejmenovaném fast foodu - po závodě je potřeba do těla dostat všechno možné:-)) A z Orlanda pojedu do Panama City ve středu odpoledne a tam počítám s cestou cca 5,5hodiny (350mil). Ale na cestování autem jsem zvyklý ze závodů po Evropě.

Předpokládám, že Vás čeká po návratu zasloužený odpočinek, nebo máte v plánu ještě nějaké závody?

Jestli bude zasloužený, to záleží až na výsledcích, které na Floridě zajedu.:-) Teď mám natrénováno a chci závodit, i když vím, že je potřeba si po sezoně i odpočinout. Ale ještě týden se budu aktivně hýbat. Když pominu sedavé akce s ČTA - úterní zasedání v Praze a sobotní valnou hromadu a vyhlášení ČP v Brně, tak se ve čtvrtek 7. listopadu zúčastním oficiálního otevření veletrhu Sport Life, který bude v podobě slanění z nejvyšší budovy v ČR - AZ Tower v Brně. A v sobotu pak přímo na výstavišti budu dekorovat Miss Sport a odstartuji (a možná se i zúčastním) Gigatlon. Což je běh na 5km, v rámci kterého musí účastník celkem pětkrát navštívit zónu, kde udělá 30 kliků a proběhne sprintem 50m. Takže nohy nahoru a pořádný odpočinek si dám až v neděli 10. listopadu.:-)

Filipe, díky za rozhovor, hodně štěstí při závodech a ať vám vše vyjde podle vašich představ.


Diskuze

www.triatlet.cz moderuje obsah diskuzních příspěvků a vyhrazuje si právo mazat příspěvky obsahující vulgární a sprostá slova,příspěvky ve kterých se diskutující navzájem napadají,ve kterých jsou napadány či zesměšňovány konkrétní osoby nebo skupina osob. Své výtky určitě zvládnete vyjádřit slušně a podpořit je i rozumnými argumenty. Do diskuse nepatří ani reklama na komerční aktivity. Děkujeme za pochopení, naší snahou je aby slušní diskutující a naši přispěvatelé nebyli obtěžováni zakomplexovanými blbci. Komu se to nelíbí, bude muset pro své příspěvky využít služeb jiného serveru, internet je dostatečně velký pro všechny. Diskutovat on-line můžete i prostřednictvím TRI-CHATU

Pro přidání komentáře je nutné být přihlášen. Pokud nemáte vytvořen účet, registrujte se práve zde. Diskutovat on-line můžete i prostřednictvím TRI-CHATU.  Vytvořit nový účet

28.04.2018
Dnes 13.10. Ironman World Championship live zde
04.06.2017
Triatlon Plzeň pro Jana Kubíčka a Janu Brantlovou
Výsledky všech kategorii zde
02.06.2017
Challenge Šamorín The Championship s Filipem Ospalým a Radkou Vodičkovou on-line přenos zde
31.05.2017
Světový pohár v triatlonu Madrid
Vendula Frintová na 8. místě, 17. příčka pro Petru Kuříkovou a Jana Čelůstku
Výsledky zde
27.05.2017
Rozhodnutí Rady ČTA ve věci fyzického napadení rozhodčího při závodech ČP v Doksech zde
30.04.2017
Kaláb Aquatlon pro Jiřího Kaluse a Romanu Gajdošovou
Podrobné výsledky zde
30.04.2017
Dobroslavický jarní duatlon pro Vojtěcha Bednarského a Annu Brychtovou
Podrobné výsledky zde

30.04.2017
MČR v atletice na 10000m
Výsledky zde
27.04.2017
MTB Duatlon Bára - výsledky zde
17.04.2017
Již tento víkend se koná premiérový ročník MTB duatlonu Bára
Start ve Slatiňanech u Chrudimi 22.4.
Propozice zde
23.10.2016
Xterra World Championship 23.10. live zde
23.10.2016
Vítězství pro Radku Vodičkovou na Ironman 70.3 China

Výsledky zde

17.10.2016
Winterman Czech Xtreme Triathlon pro Petra Vabrouška a Gabrielu Pohankovou
Výsledky zde
16.10.2016
Poreč Triatlon - Middle Distance Triathlon výsledky zde
08.10.2016
8.10. Ironman World Championship live zde

Super nabidka

Je to mozny?

Je to mozny?

plaste duse galusky

Je to mozny tahle cena?