AKTUÁLNĚ TRI-SHOP KALENDÁŘE VÝSLEDKY ROZHOVOR REPREZENTACE TRI-CHAT TRI-BAZAR TRÉNINK TRI-PORTÁL IRONMAN KONTAKT
 
 

Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Proc inzerovat na triatletu? Klikni a uvidis


V Y H L E D E J


TOPlist

Filip Ospalý má před sebou ironmanskou premiéru

filip_titul.jpgFilip Ospalý má před sebou ironmanskou premiéru. Jeho prvním ironmanským startem bude IM Florida. ...Respekt mám velký, ale nebojím se...(www.triatlon.cz)Filip Ospalý se chystá na svého prvního Ironmana. Respekt mám velký, ale nebojím se


Tajil, tutlal, spřádal plány, ale nakonec musel český triatlonista Filip Ospalý s pravdou ven. Začátkem listopadu se postaví na start svého prvního ironmana. „Máte pravdu. Bohužel už to vylezlo na povrch,“ smál se zkušený a úspěšný triatlet. V rozhovoru pak přiznal, že s myšlenkou dlouhéhu triatlonu koketuje tři roky. Ke kombinaci 3,8 kilometru plavání, 180 kilometr na kole a 42,1 kilometru běhu cítí velký respekt, ale strach nemá.

Filipe, čeká vás první ironman, jak se na to těšíte?
Těším se moc. Počasí je na trénink v našich krajích solidní. Forma je, takže to plave, jezdí a běhá rychle a dlouho.

Kdy jste začal s myšlenkou absolvovat ironmana koketovat?

Po roce 2010, kdy jsem od krátkých hákových závodů přešel na ty bezhákové a střídal krátké s půlkami, bylo jasné, že za nějaký čas zkusím i celý. Takže už je to třetí rok, co hledám vhodný termín a závod.

Máte k ironmanskému závodu respekt? Slovy laika, nebojíte se trochu?
Ano, respekt mám a to velký, ale nebojím se!

Proč padla volba právě na závod v USA na Floridě a ne někde na evropské půdě?
V minulých letech jsem preferoval závod na evropské půdě, abych byl po něm co nejdříve doma, ale dlouhé závody pod hlavičkou Ironman jsou během sezony a já chtěl jet dlouhý až na závěr sezony, abych pak mohl mít dlouhý odpočinek.  Naskýtala se volba na 6.10. Challenge Barcelona, ale nakonec padla volba na 2.11. Ironman Florida. Na Floridě se mi celkem daří a navíc díky Radkovi Parnicovi tam mám při závodech skvělý servis.

S čím do zámoří poletíte? Prozraďte nám svoje ambice…
Závod dokončit se ctí a s chutí jet další dlouhý triatlon v příštím roce. A když to bude fakt moc dobré, tak pak i útočit na vítězství!


Vybojoval jste spoustu vítězství na olympijských distancích, později na půlkách. Dalo by se říct, že jste nyní dozrál pro ironmana? Změnil jste nějak přípravu? Jsou rozdílné tréninky?
Spíš dozrálo mé odhodlání ho zkusit:-)) Zatímco příprava na olympijský a střední triatlon se od sebe moc neliší, rozdíl v přípravě na střední a dlouhý je markantní. Ale i když bych jel v budoucnu více dlouhých triatlonů, má příprava se bude stále více podobat specializaci na střední tratě. Stoprocentní dlouhotraťař ze mě nikdy nebude. A plán jet dlouhý triatlon měsíc po středních triatlonech ve Francii má také svůj záměr. Trošku natáhnout tréninkové vzdálenosti na kole a při běhu a ještě mít čas z toho zregenerovat. I když ještě před Ironman Florida mám v plánu jeden závod.

Jaký to bude?
Když pominu běžecký závod v rámci tréninku v Moravském Krumlově, tak jsem měl na mysli Ironman 70.3 Miami, kde se 27. října postavím na start půlky. Ano, šest dní před startem na svém prvním dlouhém triatlonu si dám jeden střední. Jak jsem psal, jsem specialista na půlky, takže je pro mě důležitější výsledek na tomto závodě v Miami. Pokud se tam zadaří, budu pak v naprosté pohodě, během pěti odpočinkových dnů se přesunu autem z Miami přes Orlando do Panama City a tam si užiji závod Ironman:-))

Dostal jste rady od zkušených ironmanů? Neproběhla například nějaká konzultace s Petrem Vabrouškem?

S Petrem jsme dobří přátelé a probíráme vše možné. Takže o nějaké rady jsem požádal a ještě požádám. A rady od ostatních? Četl jsem zajímavé rozhovory s Bevanem Dochertym a Ivanem Rañou o jejich prvním dlouhém triatlonu a z nich jsem se dozvěděl velmi zajímavé věci. Samozřejmě mám hodně tipů od svěřenců Luboše Bílka, Sebastiana Kienleho a Andiho Bocherera.

A teď otázka, která se možná bude zdát jako nesmyslná, ale nemáte choutky zúčastnit se legendárního ironmana na Havaji?

Nesmyslná není! Svůj první dlouhý triatlon jsem vybíral mezi závody série Ironman právě s cílem pokusit se kvalifikovat na Havaj. Mých startů na dlouhých triatlonech nebude mnoho, (Petr Vabroušek je světový unikát), takže nyní jsem nechtěl plýtvat silami na závodě, který by mi nepřinesl žádné body do rankingu pro závod na Havaji. Ale možná dlouhý nebude pro mě a na Havaj se nikdy nepodívám.


Diskuze

www.triatlet.cz moderuje obsah diskuzních příspěvků a vyhrazuje si právo mazat příspěvky obsahující vulgární a sprostá slova,příspěvky ve kterých se diskutující navzájem napadají,ve kterých jsou napadány či zesměšňovány konkrétní osoby nebo skupina osob. Své výtky určitě zvládnete vyjádřit slušně a podpořit je i rozumnými argumenty. Do diskuse nepatří ani reklama na komerční aktivity. Děkujeme za pochopení, naší snahou je aby slušní diskutující a naši přispěvatelé nebyli obtěžováni zakomplexovanými blbci. Komu se to nelíbí, bude muset pro své příspěvky využít služeb jiného serveru, internet je dostatečně velký pro všechny. Diskutovat on-line můžete i prostřednictvím TRI-CHATU

Pro přidání komentáře je nutné být přihlášen. Pokud nemáte vytvořen účet, registrujte se práve zde. Diskutovat on-line můžete i prostřednictvím TRI-CHATU.  Vytvořit nový účet

28.04.2018
ttttt
14.10.2017
Dnes  v 18:35 Ironman World Championship live zde
04.06.2017
Triatlon Plzeň pro Jana Kubíčka a Janu Brantlovou
Výsledky všech kategorii zde
02.06.2017
Challenge Šamorín The Championship s Filipem Ospalým a Radkou Vodičkovou on-line přenos zde
31.05.2017
Světový pohár v triatlonu Madrid
Vendula Frintová na 8. místě, 17. příčka pro Petru Kuříkovou a Jana Čelůstku
Výsledky zde
27.05.2017
Rozhodnutí Rady ČTA ve věci fyzického napadení rozhodčího při závodech ČP v Doksech zde
30.04.2017
Kaláb Aquatlon pro Jiřího Kaluse a Romanu Gajdošovou
Podrobné výsledky zde
30.04.2017
Dobroslavický jarní duatlon pro Vojtěcha Bednarského a Annu Brychtovou
Podrobné výsledky zde

30.04.2017
MČR v atletice na 10000m
Výsledky zde
27.04.2017
MTB Duatlon Bára - výsledky zde
17.04.2017
Již tento víkend se koná premiérový ročník MTB duatlonu Bára
Start ve Slatiňanech u Chrudimi 22.4.
Propozice zde
23.10.2016
Xterra World Championship 23.10. live zde
23.10.2016
Vítězství pro Radku Vodičkovou na Ironman 70.3 China

Výsledky zde

17.10.2016
Winterman Czech Xtreme Triathlon pro Petra Vabrouška a Gabrielu Pohankovou
Výsledky zde
16.10.2016
Poreč Triatlon - Middle Distance Triathlon výsledky zde

Super nabidka

Je to mozny?

Je to mozny?

plaste duse galusky

Je to mozny tahle cena?