AKTUÁLNĚ TRI-SHOP KALENDÁŘE VÝSLEDKY ROZHOVOR REPREZENTACE TRI-CHAT TRI-BAZAR TRÉNINK TRI-PORTÁL IRONMAN KONTAKT
 
 

Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Proc inzerovat na triatletu? Klikni a uvidis


V Y H L E D E J


TOPlist

Ironman 70.3.Pays D’Aix - vítězství pro Filipa Ospalého.

titulospalec.jpgIronman 70.3.Pays D’Aix - vítězství pro Filipa Ospalého. Po druhém místě v Gerardmeru si brněnský závodník připsal ve Francii další úspěch. Více v jeho reportáži ze závodu (F.Ospalý)


Zde je průběh závodu v reportáži Filipa Ospalého:

Na to, že tento závod v sérii Ironman 70.3  (1,9 - 90 - 21km) patří do té
nejnižší kategorie (co se týče bodů do rankingu i prizemoney) se na jeho startu sešla nebývale velká konkurence: domácí Poulat (vítěz prvního ročníku a loni druhý), Billard (mistr světa v dlouhém triatlonu 2013), Španělé Del Corral a Zamora (který nakonec kvůli zranění nenastoupil), Švýcar Kung (vítěz Ironman 70.3 Zell am See), Švéd Andresson, Brit Clark a já. Mezi výše uvedený se nachází vynikající plavci, cyklisti i běžci, takže průběh závodu zaručoval pro diváky atraktivní podívanou.

Plavání v pískovém jezeře (30km daleko od cílového města Aix-en-Provance)
s teplotou vody 18,5´C zvládli nejlépe Kung a Poulat. Já jsem na třetím místě ztrácel zhruba půl minuty, další skupina závodníků byla cca 10 sekund za mnou. Čelo závodu jsem si nechal bohužel uplavat v polovině závodu - do té doby jsem plaval na 4.místě v nohou závodníka přede mnou, protože slunce vyšlo pár minut před startovním výstřelem přímo nad kopci za první bójkou. Takže jsem vůbec nic neviděl (což však není chyba jinak vynikajících brejliček eMMe Sydney) a spoléhal, že plaveme všichni v jednom vláčku. Po první bójce (900m) jsem zjistil, že první dva závodníci už mají jistý náskok. Ten sice až do cíle plavání mírně narůstal, ale já jsem se pohyboval na třetím místě sám a nemusel za sebou tahat vláček  několika lidí.

Po plavání následoval asi 400metrový přeběh do depa, kde se
nic podstatného neudálo.
Cyklistika vede od jezera v Peyrolles po místní nádherné krajině do Aix-en-Provance přes tři větší kopce, několik menších, po pár rovinách a hlavně se klikatí neskutečným počtem zatáček. Tolik jsem jich během 90ti km závodu nikdy neprojel. Občas byl problém si vzít výživu z bidonu Enervit, který vozím pod sedlem, protože manipulace s ním je delší, než s bidonem v košíku v rámu:) Především úsek na cca 55.km, kdy se sjíždí malebným úzkým kaňonem, kde se mezi bílými skálami klikatí úzká silnička s kvalitním povrchem. Tam jsem si připadal jako motocyklový závodník -samá pravá levá pravá levá - jen tím kolenem se dotknout země chybělo. I když to už bych pak nevstal:) Tak jsem si aspoň nechal običovat obě ramena od vysoké trávy, která tam hned vedle silnice rostla. Ale zpět k průběhu  závodu!
Prvních 10km po rovině proti větru se mi nejelo vůbec dobře. Nemohl jsem se dostat do tempa a postupně mě předjížděli závodníci, aniž bych dokázal udržet jejich tempo. Nejdříve Clark, po chvíli Billard a nakonec Andersson. Ten naštěstí, až pod prvním zvlněním terénu, kde už jsem se chytl a nenechal ho odjet. Společně jsme se pak přiblížili Billardovi a na 15.km ztrácela naše trojice na tu vedoucí cca 30sekund. Na 20.km začali první dva kopce a na hrubém povrchu silnice se ze dvou trojic staly tři dvojice s rozdíly cca 20sekund. První Kung-Clark, druhá Billard-Poulat a třetí Andresson-Ospalý.
Na druhé delší rovině tratě na cca 40.km se pozice opět přeskupily. Rychlostí 55km/h jsme s Anderssonem dolétli už trojici Billard-Clark-Poulat (Kung vepředu mohl mít 10 sekund). Ale zatímco
Andresson pokračoval v nasazeném tempu, já zůstal vzadu v domnění, že Billard jeho tempo uvisí. Po pár kilometrech to však "vzdal" a dvojice Andersson-Kung se nám od té doby začala vzdalovat. S nájezdem do kopce jsem se přemístil na první místo ve skupině a od této chvíle jsme se na špici točili s Billardem jen dva - já to tahal do kopců, on z kopců a po rovinách. Dvojice Poulat-Clark jedoucí za námi buď vyčkávala nebo byla ráda, že se drží.
Na 68.km, na začátku výšlapu na Col du Cengle, jsme měli manko na vedoucí dvojici 2,5 minuty. Nejtěžší kopec na trati není dlouhý, něco málo přes 3km, ale prudký a v kopci bez stromů bylo na slunci i dost teplo. Billard za to vzal hned od prvních metrů stoupání a dvojice Poulat-Clark byla nechána na pospas (do depa pak od nás dostali přes dvě minuty). Zde se ukázalo, proč bylo dnes výhodné vzít si jen vysoké ráfky (já Equinox WH139 s galdama TUFO Elite Pulse a Billard "nějaký" francouzský) a disk nechat doma, protože jak Poulat, tak Clark jeli s diskem. Billard předpokládal, že nás urve všechny, ale trpělivě jsem šlapal za ním a držel jeho tempo - on většinou ze sedla na těžký převod, já v sedle na nejlehčí. Co se mu nepovedlo do kopce se snažil dokončit z kopce a zpočátku se mu to i dařilo. Pak se však nevešel do jedné vracečky a musel vycvaknout jednu nohu a zastavit se o dřevěné svodidlo. I mě vracečka nevyšla podle představ a musel jsem ji prosmykovat, abych nedopadl stejně.
Ale za ní
jsme pokračovali už opět spolu. O tempo se až do konce staral Billard a bylo vysoké, protože do depa jsme dojeli za vedoucí dvojici se ztrátou "jen" 1:30.

Běžecký půlmaratón v centru historického města a přilehlém parku ve
čtyřech okruzích taky nebyla úplná rovina a především pravoúhlé zatáčky v úzkých uličkách byly zajímavé. Billard dostal hned po výběhu z depa instrukce, že se mě má jen držet. Manko na vedoucí dvojici jsme smazali v polovině prvního okruhu a pokračovali vstříc boji o první místo. Teď jsem předpokládal já, že se mnou uvisí tři kola a boj začne ve čtvrtém. Na 6.km jsem dostal instrukce od české divačky: "Teď je to z kopce, tak natáhni krok a dej do toho všechno!" Nechápal jsem, proč mám zrychlovat tak brzy. Ale po chvíli mi  to došlo - Billard za mnou nebyl. Tak jsem vzorně poslechl a natáhl krok - a na konci druhé okruhu - v polovině trati jsem měl na něj náskok 1 minutu. Díky povzbuzování a instrukcí od českých a slovenských diváků (moc jim za to děkuji!) pak zbytek závodu byla paráda a do cíle jsem doběhl s náskokem skoro tři minuty před druhým Španělem Morenem. Billard přišel o stupně vítězů v posledním okruhu, kdy ho předběhl nejrychlejší běžec dne, další Španěl, Del Corral.
Cíl mé cesty na jih Francie - zisk maximálního množství bodů do rankingu pro start na Ironman 70.3 World Championship 2014 - splněn. Další body budu moct přidat za měsíc, kdy se postavím na start Ironman 70.3 Miami.


Muži
1. Filip Ospaly (CZE) 3:55:24
2. Albert Moreno Molins (ESP) 3:58:08
3. Victor Del Corral (ESP) 3:959:13
4. Bertrand Billard (FRA) 4:00:06
5. Manuel Küng (SUI) 4:01:19

Ženy
1. Susie Hignett (GBR) 4:28:21
2. Tamsin Lewis (GBR) 4:29:39
3. Rahel Küng (SUI) 4:38:10
4. Alexandra Louison (FRA) 4:47:37
5. Jennifer Duffy (IRL) 4:51:22

Podrobné výsledky zde


.

Diskuze

www.triatlet.cz moderuje obsah diskuzních příspěvků a vyhrazuje si právo mazat příspěvky obsahující vulgární a sprostá slova,příspěvky ve kterých se diskutující navzájem napadají,ve kterých jsou napadány či zesměšňovány konkrétní osoby nebo skupina osob. Své výtky určitě zvládnete vyjádřit slušně a podpořit je i rozumnými argumenty. Do diskuse nepatří ani reklama na komerční aktivity. Děkujeme za pochopení, naší snahou je aby slušní diskutující a naši přispěvatelé nebyli obtěžováni zakomplexovanými blbci. Komu se to nelíbí, bude muset pro své příspěvky využít služeb jiného serveru, internet je dostatečně velký pro všechny. Diskutovat on-line můžete i prostřednictvím TRI-CHATU

Pro přidání komentáře je nutné být přihlášen. Pokud nemáte vytvořen účet, registrujte se práve zde. Diskutovat on-line můžete i prostřednictvím TRI-CHATU.  Vytvořit nový účet

28.04.2018
ttttt
14.10.2017
Dnes  v 18:35 Ironman World Championship live zde
04.06.2017
Triatlon Plzeň pro Jana Kubíčka a Janu Brantlovou
Výsledky všech kategorii zde
02.06.2017
Challenge Šamorín The Championship s Filipem Ospalým a Radkou Vodičkovou on-line přenos zde
31.05.2017
Světový pohár v triatlonu Madrid
Vendula Frintová na 8. místě, 17. příčka pro Petru Kuříkovou a Jana Čelůstku
Výsledky zde
27.05.2017
Rozhodnutí Rady ČTA ve věci fyzického napadení rozhodčího při závodech ČP v Doksech zde
30.04.2017
Kaláb Aquatlon pro Jiřího Kaluse a Romanu Gajdošovou
Podrobné výsledky zde
30.04.2017
Dobroslavický jarní duatlon pro Vojtěcha Bednarského a Annu Brychtovou
Podrobné výsledky zde

30.04.2017
MČR v atletice na 10000m
Výsledky zde
27.04.2017
MTB Duatlon Bára - výsledky zde
17.04.2017
Již tento víkend se koná premiérový ročník MTB duatlonu Bára
Start ve Slatiňanech u Chrudimi 22.4.
Propozice zde
23.10.2016
Xterra World Championship 23.10. live zde
23.10.2016
Vítězství pro Radku Vodičkovou na Ironman 70.3 China

Výsledky zde

17.10.2016
Winterman Czech Xtreme Triathlon pro Petra Vabrouška a Gabrielu Pohankovou
Výsledky zde
16.10.2016
Poreč Triatlon - Middle Distance Triathlon výsledky zde

Super nabidka

Je to mozny?

Je to mozny?

plaste duse galusky

Je to mozny tahle cena?