AKTUÁLNĚ TRI-SHOP KALENDÁŘE VÝSLEDKY ROZHOVOR REPREZENTACE TRI-CHAT TRI-BAZAR TRÉNINK TRI-PORTÁL IRONMAN KONTAKT
 
 

Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Proc inzerovat na triatletu? Klikni a uvidis


V Y H L E D E J


TOPlist

Přemysl Švarc si pro národní titul v duatlonu doběhl nadvakrát

svarctitul.jpgPřemysl Švarc si pro národní titul v duatlonu doběhl nadvakrát. Ženám v Žamberku vládla veteránka Grabmüllerová (www.triatlon.cz)


Švarc si pro národní titul v duatlonu doběhl nadvakrát, ženám v Žamberku vládla veteránka Grabmüllerová

Národním šampionem v krátkém duatlonu se s letošní sezonou na domácí scéně rozloučil Přemysl Švarc. Český olympionik s přehledem ovládl 23. ročník závodu v zámeckém parku Žamberk. V ženské konkurenci si mistrovský titul přivlastnila triatlonová veteránka Šárka Grabmüllerová.
Osmapadesát minut a sedmnáct vteřin. To je čas nejrychlejšího muže, který po pěti kilometrech běhu, 20 kilometrech jízdy na kole a třech kilometrech běhu proťal jako první cílovou pásku. A to rovnou dvakrát po sobě, protože za ní byl pořadateli nedopatřením naveden o okruh dříve.
„Ale to už bylo jen takové zpestření,“ mávl rukou Švarc, který se nenechal nijak rozhodit a zbytek startovního pole porazil s naprostým přehledem. Druhého Petra Minaříka porazil s náskokem 39 vteřin, na třetího Luboše Truhláře pak nahnal ještě o tři sekundy více.
Po domácím titulu z květnového sprint triatlonu v Brně tak nyní dosáhl i na ten duatlonový. Stylem start-cíl nedal šanci ani Ondřeji Moravcovi, bronzovému biatlonistovi z loňského mistrovství světa v Novém Městě na Moravě, jenž skončil sedmý.
„Myslel jsem, že do závěrečného běhu přijedeme v balíčku, ale já už vlezl na kolo s dvacetivteřinovým náskokem,“ překvapil průběh závodu 28letého triatlonistu z Plzně. „Když mě nikdo nedoháněl a já si najel půl minuty, začínal jsem si to užívat, protože jsem se sem hodně těšil,“ pokračoval.
Aby ne, tuhle trať velmi dobře zná. Na vítězství útočil už před dvěma roky, jenže o něj přišel kvůli hloupé chybě. Tentokrát nenechal nic náhodě a za ideálních podmínek splnil jasný cíl. „Bylo sucho a relativně teplo, o to líp se mi závodilo. Cítím za tu předloňskou porážku satisfakci, i když vím, že tu nestartovali všichni soupeři. Ale já si toho i tak hodně vážím,“ radoval se.
Švarc příští týden odlétá do dalekých končin, kde se nejprve představí v rámci Asijského poháru v Japonsku, aby svou sezonu 12. října zakončil závodem v Jižní Koreji. „Pak už si dám jenom nohy nahoru a budu si pár týdnů užívat své přítelkyně,“ plánoval. Na náročný závěr sportovního roku se však těší. „Konečně se zase cítím hodně dobře a chci toho využít. Věřím si,“ ujistil.
Svého vítězství si cení také Šárka Grabmüllerová, která počítala s účastí favorizované Jany Jirouškové. Ta nakonec na startu nebyla. „Předpokládala jsem, že tu vyhraje, ale nakonec tu nebyla. A víte co? Mně to vůbec nevadí,“ usmívala se spokojeně 44letá závodnice z Českých Budějovic.
I ona si pro svůj úspěch doběhla naprosto přesvědčivě. Druhá Tereza Skuhrová za ní zaostala o téměř tři minuty, třetí Kristýna Vidrová o necelých pět. „Bylo to docela s přehledem. Krásný závod,“ neskrývala nad svým výkonem spokojenost. „Jsem šťastná, v takovém věku vás triumf vždycky potěší. Vždyť já už si ani nepamatuju, kdy jsem titul naposledy získala. Bude to dost dlouho,“ zakončila s úsměvem.
Republikový šampionát v krátkém duatlonu už tedy zná své nové mistry. Nyní oči všech však směřují do Brna, kde 9. listopadu v hotelu Voroněž proběhne slavnostní vyhlášení seriálů Českého poháru.

Výsledky: NoBl Duatlon Žamberk, MČR v krátkém duatlonu

Muži: 1. Přemysl Švarc (TTK Slavia Plzeň) 0:58:17, 2. Petr Minařík (TITAN sport club Zlín) 0:58:56,v 3. Luboš Truhlář (TRI SPORT Team) 0:58:59, 4. Jakub Josef (Tri Ski HORNÍ POČERNICE) 0:59:16, 5. Tomáš Svoboda (Author Tufo TRI LIFE Zlín) 0:59:43, 6. Martin Debnar (Ekol Elita TT Team) 0:59:46, 7. Ondřej Moravec (SKP Jablonec) 0:59:55.
Ženy: 1. Šárka Grabmüllerová (B a H TRIATLON Č. BUDĚJOVICE) 1:10:34, 2. Tereza Skuhrová (OT SK SPORTPRESTIŽ) 1:13:25, 3. Kristýna Vidrová (Nordic Academy – škola běžec) 1:15:21, 4. Kateřina Kovačičová (SK Nové Město na Moravě) 1:18:55, 5. Zuzana Fáberová (ind.) 1:16:03, 6. Markéta Hronová (UHK) 1:16:11, 7. Denisa Barnetová (KUS Jablonné) 1:16:15.

Diskuze

www.triatlet.cz moderuje obsah diskuzních příspěvků a vyhrazuje si právo mazat příspěvky obsahující vulgární a sprostá slova,příspěvky ve kterých se diskutující navzájem napadají,ve kterých jsou napadány či zesměšňovány konkrétní osoby nebo skupina osob. Své výtky určitě zvládnete vyjádřit slušně a podpořit je i rozumnými argumenty. Do diskuse nepatří ani reklama na komerční aktivity. Děkujeme za pochopení, naší snahou je aby slušní diskutující a naši přispěvatelé nebyli obtěžováni zakomplexovanými blbci. Komu se to nelíbí, bude muset pro své příspěvky využít služeb jiného serveru, internet je dostatečně velký pro všechny. Diskutovat on-line můžete i prostřednictvím TRI-CHATU

Pro přidání komentáře je nutné být přihlášen. Pokud nemáte vytvořen účet, registrujte se práve zde. Diskutovat on-line můžete i prostřednictvím TRI-CHATU.  Vytvořit nový účet

28.04.2018
ttttt
14.10.2017
Dnes  v 18:35 Ironman World Championship live zde
04.06.2017
Triatlon Plzeň pro Jana Kubíčka a Janu Brantlovou
Výsledky všech kategorii zde
02.06.2017
Challenge Šamorín The Championship s Filipem Ospalým a Radkou Vodičkovou on-line přenos zde
31.05.2017
Světový pohár v triatlonu Madrid
Vendula Frintová na 8. místě, 17. příčka pro Petru Kuříkovou a Jana Čelůstku
Výsledky zde
27.05.2017
Rozhodnutí Rady ČTA ve věci fyzického napadení rozhodčího při závodech ČP v Doksech zde
30.04.2017
Kaláb Aquatlon pro Jiřího Kaluse a Romanu Gajdošovou
Podrobné výsledky zde
30.04.2017
Dobroslavický jarní duatlon pro Vojtěcha Bednarského a Annu Brychtovou
Podrobné výsledky zde

30.04.2017
MČR v atletice na 10000m
Výsledky zde
27.04.2017
MTB Duatlon Bára - výsledky zde
17.04.2017
Již tento víkend se koná premiérový ročník MTB duatlonu Bára
Start ve Slatiňanech u Chrudimi 22.4.
Propozice zde
23.10.2016
Xterra World Championship 23.10. live zde
23.10.2016
Vítězství pro Radku Vodičkovou na Ironman 70.3 China

Výsledky zde

17.10.2016
Winterman Czech Xtreme Triathlon pro Petra Vabrouška a Gabrielu Pohankovou
Výsledky zde
16.10.2016
Poreč Triatlon - Middle Distance Triathlon výsledky zde

Super nabidka

Je to mozny?

Je to mozny?

plaste duse galusky

Je to mozny tahle cena?