AKTUÁLNĚ TRI-SHOP KALENDÁŘE VÝSLEDKY ROZHOVOR REPREZENTACE TRI-CHAT TRI-BAZAR TRÉNINK TRI-PORTÁL IRONMAN KONTAKT
 
 

Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Proc inzerovat na triatletu? Klikni a uvidis


V Y H L E D E J


TOPlist
Ospaly_titul.jpgKolikrát bude muset Filip Ospalý v St.Poltenu vyhrát aby z něho požadatelé udělali mediální hvězdu? Jaká bude jeho taktika  a koho považuje za největší soupeře? Více v rozhovoru (www.triatlet.cz)


Filip Ospalý míří za čvrtou obhajobou v řadě na Ironmanu 70.3 St Poltenu, což je počin, s kterým se v dnešním triatlonovém světě příliš často nesetkáváme, vyjma Ironman Nový Zéland, kde neuvěřitelnou sérii deseti vítězství drží domácí  Cameron Brown. Železná opona sice padla, ale závodníci z někdejšího "východního bloku" zřejmě nikdy na "západě" nebudou mít status hvězd a jejich pozice při jednání s pořadateli například ohledně startovného je tak daleko těžší, nemluvě o zájmu a ekonomické síle sponzorů. Pokud by žil Filip Ospalý či Petr Vabroušek v Německu, jejich profesionální chlebíček by zbyl zřejmě daleko sladší:-))
"Ospalec" sice poráží Raelerta i McCormacka ale stále je jen Ospalec:-)) S jakou taktikou jde Filip do víkendové obhajoby, koho považuje za největší soupeře a jaké je to živit se triatlonem v Čechách se dozvíte v následujícím rozhovoru:


Start do sezóny v zámoří nebyl asi podle tvých představ, nyní tě čeká supertěžká obhajoba vítězství na půlce v St Poltenu - jak vypadala příprava po návratu z USA, udělal jsi nějakou zásadní změnu?

Ano, dva starty v USA na přelomu dubna a května nedopadly dobře a na vině byla má slabší připravenost na kole oproti minulému roku. Proto jsem po důkladném odpočinku po příletů ze zámoří pořádně zapracoval na cyklistice a plavání s během přesunul na druhou kolej. Nenajel jsem sice bůhví jaké množství kilometrů, ale zaměřil jsem se na intenzitu s mým cyklistickým trenérem panem Novákem. Výsledkem toho byla velká únava především v toto úterý, takže místo obvyklého závěrečného běžeckého tréninku na dráze jsem dal přednost volnému klusu a protažení. Teď mě do formy dostanou jen odpočinek a velmi lehké tréninky. Majzlovo heslo "Odpočinek dělá mistry" platí, ale musíte mít po čem odpočívat:)))

Závody na halfironmanech začínají být hodně vyrovnané a nabité, čím si to vysvětluješ?
Těch faktorů je více. Jednak startuje více závodníků - my staří neodcházíme a hrnou se sem mladí z ITU závodů. A právě ti jsou zvyklí na "kontaktní" formu závodění a přenášejí jí i na tratě půlek - po skvělém plavání se drží i na kole v popředí a pak až uvidí, jak to poběží. Nespekulují, že pojedou na kole volněji a pak to doběhnou. A asi nejdůležitější faktor - sportovci se výkonnostně vyrovnávají. Každý trénuje na hranicích svého maximum a pak při závodech rozhodují jen maličkosti.

Živit se jako profík triatlonem v Čechách a například v sousedním Německu či v USA bude asi o diametrálně odlišných podmínkách. Je to handicap a projevuje se nějak konkrétně při sjednávání startů a ve finančních podmínkách a zázemí?
Ano, je to velký rozdíl. Český triatlon je strašně malý, a proto výsledků, kterých čeští reprezentanti dosáhli nebo dosáhnou na mezinárodních závodech, by jsme si měli více vážit. Nikde není psané, že budeme někdy v budoucnu slavit medaili z Olympiády nebo Mistrovství světa. I když bych si to strašně  přál a fandím všem českým reprezentantům, obávám se, že těch mezinárodních úspěchů bude v nejbližších letech čím dál tím méně...
A co se týče mě osobně a mých startů v zahraničí? Ano, pořadatelům je jedno, jestli na jejich závodě bude atlet z malé země uprostřed Evropy, radši si tam pozvou domácího závodníka, který má pro ně větší mediální ohlas. Na druhou stranu také nejsem žádná superstar typu McCormack, Alexander nebo bratři Realertové, ale Ospalec, co vyhrál nějaký ten závod:))) Proto také většinou startuji na závodech, kde už jsem nějaký ten výsledek zajel a s pořadateli se znám. To je pak vzájemná komunikace jednodušší.

Koho považuješ za největší soupeře pro následující souboj v St. Poltenu?

Na Ironman 70.3 Mallorca minulý víkend se předvedli ve vynikajícím světle Bart Aernouts a Eneko Llanos. Doufám, že si to pořádně práskli a jsou ještě v únavě. A pak svěřenec Luboše Bílka, Andy Bocherer, si brousí zuby na vítězství a mají spočítáno, o kolik minut musí být v depu po cyklistice dřív než já, aby vyhrál:)))

 Tratě za ty roky znáš asi dokonale, jaká bude tvoje taktika?

Vyplavat vepředu ve vodě, na kole jet v první skupině a nechat ujet Andyho maximálně o dvě minuty (aby si to sám práskl trochu více než já, Luboši:))) a pak běžet s těmi nejlepšími, tj. Enekem a Bartem (počítám, že vepředu bude i Nils Frommhold). V půlce běžecké trati předběhnout do té doby vedoucího Andyho a pak rozhodnout ve finiši. Jak jednoduché, že?:)))

Jaký bude tvůj další program?

V první půlce sezóny mám ještě nasmlouvané dva starty : 23.června Citytriathlon Heilbronn, kde vyzvu Lubošovi svěřence Sebastiana a Andyho a 7. července Ironman 70.3 Norway, kde v Haugesundu budu obhajovat titul z loňského roku (zatím bude mým největším soupeřem TJ Tollakson a mediálním Dave Scott)


Diskuze

www.triatlet.cz moderuje obsah diskuzních příspěvků a vyhrazuje si právo mazat příspěvky obsahující vulgární a sprostá slova,příspěvky ve kterých se diskutující navzájem napadají,ve kterých jsou napadány či zesměšňovány konkrétní osoby nebo skupina osob. Své výtky určitě zvládnete vyjádřit slušně a podpořit je i rozumnými argumenty. Do diskuse nepatří ani reklama na komerční aktivity. Děkujeme za pochopení, naší snahou je aby slušní diskutující a naši přispěvatelé nebyli obtěžováni zakomplexovanými blbci. Komu se to nelíbí, bude muset pro své příspěvky využít služeb jiného serveru, internet je dostatečně velký pro všechny. Diskutovat on-line můžete i prostřednictvím TRI-CHATU

bilek lubos    23. 05. 13 10:29
Ahoj Filipe,
myslim, ze tobe bude hrat do karet pocasi. Ma byt pekna zima a prset, presne tvoje podminky ;)
Na tvem miste bych si to s vitezstvim rozmyslel, videl jsi mou hlavu pred 14 dny (5 stehu). Pokud vyhrajes, ceka te to same :)) Baseballovou palku mam vzdy pripravenou!

Je pravda, ze Filip u poradatelu bohuzel neni tak prestizni jako McCormack, ale sportovci pred Filipem maji velky respekt. Muj Sebastian a Andreas vzdy doufaji, ze budou mit po cyklistice velky naskok, protoze Filip patri mezi nejlepsi bezce v triatlonu. Treba v Heilbronu mam z Filipa nejvetsi strach ze vsech souperu (a to tam je Schildknecht, Bracht, Al-Sultan). Rocni leasing na Audi A6 jako hlavni cenu chci ja. Filip pry neumi dobre jezdit v aute ;) 
 
Ospalý Filip    25. 05. 13 14:14
Sice nesněží jako na Giru, teplota vody je slušných 16 stupňů, ale protože má být ráno v době startu okolo 7 stupňů, podle pravidel rakouské triatlonové unie se plavání ruší.
Ironman 70.3 Austira tedy bude zítra na tratích 90km kolo a 21km běh. V 7:30 odstartuje prvních 10 profíků (podle startovních čísel) a za nimi 1 minutu dalších 10. Rozestupy v kategorii age-group pak budou půl minutové.
Škoda... 
 

Pro přidání komentáře je nutné být přihlášen. Pokud nemáte vytvořen účet, registrujte se práve zde. Diskutovat on-line můžete i prostřednictvím TRI-CHATU.  Vytvořit nový účet

28.04.2018
Dnes 13.10. Ironman World Championship live zde
04.06.2017
Triatlon Plzeň pro Jana Kubíčka a Janu Brantlovou
Výsledky všech kategorii zde
02.06.2017
Challenge Šamorín The Championship s Filipem Ospalým a Radkou Vodičkovou on-line přenos zde
31.05.2017
Světový pohár v triatlonu Madrid
Vendula Frintová na 8. místě, 17. příčka pro Petru Kuříkovou a Jana Čelůstku
Výsledky zde
27.05.2017
Rozhodnutí Rady ČTA ve věci fyzického napadení rozhodčího při závodech ČP v Doksech zde
30.04.2017
Kaláb Aquatlon pro Jiřího Kaluse a Romanu Gajdošovou
Podrobné výsledky zde
30.04.2017
Dobroslavický jarní duatlon pro Vojtěcha Bednarského a Annu Brychtovou
Podrobné výsledky zde

30.04.2017
MČR v atletice na 10000m
Výsledky zde
27.04.2017
MTB Duatlon Bára - výsledky zde
17.04.2017
Již tento víkend se koná premiérový ročník MTB duatlonu Bára
Start ve Slatiňanech u Chrudimi 22.4.
Propozice zde
23.10.2016
Xterra World Championship 23.10. live zde
23.10.2016
Vítězství pro Radku Vodičkovou na Ironman 70.3 China

Výsledky zde

17.10.2016
Winterman Czech Xtreme Triathlon pro Petra Vabrouška a Gabrielu Pohankovou
Výsledky zde
16.10.2016
Poreč Triatlon - Middle Distance Triathlon výsledky zde
08.10.2016
8.10. Ironman World Championship live zde

Super nabidka

Je to mozny?

Je to mozny?

plaste duse galusky

Je to mozny tahle cena?