AKTUÁLNĚ TRI-SHOP KALENDÁŘE VÝSLEDKY ROZHOVOR REPREZENTACE TRI-CHAT TRI-BAZAR TRÉNINK TRI-PORTÁL IRONMAN KONTAKT
 
 

Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Proc inzerovat na triatletu? Klikni a uvidis


V Y H L E D E J


TOPlist
filip_titul.jpgBude ME v dlouhém triatlonu ve francouzském Vichy premiérou Filipa Ospalého na ironmanských distancích? "Rozhodnutí padne po mých prvních třech startech v úvodu sezóny" říká Filip Ospalý (www.triatlet.cz)


Máš v tuto chvíli za sebou podstatnou část zimní přípravy, jak se vydařila?

Já jsem spokojen. Něco jsem odplaval, na kole pár hodin seděl i nějaký ten kilometr naběhal. V poslední době i zrychluji a nedělá mi to větší problém. Takže teď čekám, až zmizí sníh, aby zmizela i zimní příprava:)

Letošní Ekol Superprestige v Brně koliduje termínově s Ironman 70.3 St. Polten, znamená to, že tě soupeři ani diváci v Brně neuvidí?

Bohužel ne. Má prosba o posunutí termínu nebyla vyslyšena:( Takže poprvé od roku 1993, kdy se tento závod uskutečnil poprvé pod názvem Triathlon Superprestige ve Slavkově u Brna budu na startu chybět :( Ještě jsem na startu chyběl jednou a to když byla EKOLSUPEPRESTIGE pouze závodem Evropského poháru juniorů před pár lety.

Máš v plánu nějaký start v ČR?

Termínovka ČTA už je známá, takže teď se snažím nějaké české starty napasovat do mé už definitivní termínové listiny. Zatím je můj start jistý v Táboře.

Spekuluje se o tvém startu na dlouhých distancích, v Soutěžní směrnici ČTA figuruješ v nominaci na ME ve francouzském Vichy, které se bude odehrávat právě na ironmanských tratích. Máš opravdu v plánu tento start nebo je prioritou start na Des Moines TT a na šampionátu v Las Vegas ve stejním termínu na začátku září v USA?


Mojí prioritou jsou závody v USA  - Ironman 5150 Hy-Vee (1.9.) a Ironman
70.3 World Championships Las Vegas (9.9.). Ale po loňském výpadku na těchto závodech nemám v rankingu žádné body, takže je otázka, zda se na tyto závody vůbec kvalifikuji. Pokud ne, tak jsem domluven s koordinátorkou dlouhého triatlonu, že budu startovat 1.9. na ME v dlouhém triatlonu. Rozhodnutí, kde budu startovat padne po mých prvních třech startech.

Zařadil jsi do přípravy nějaké novinky?

Starého psa novým kouskům nenaučíš! Novinky by mě mohly i ublížit:) Já jsem ze staré školy - takže pravidelně se opakující tvrdé tréninky ve vodě, na kole, v běžeckých botách a v posilovně bez ohledu zda chumelí, mrzne, prší nebo fouká severák. A do toho samozřejmě pořádný odpočinek, bez kterého to nejde.

Co se týká vybavení, změnilo se letos nějakým zásadním způsobem tvoje triatlonové "nádobíčko"?

Jsem rád, že mí dosavadní sponzoři mi i nadále zůstali věrni a i v letošní
sezóně budu používat mé osvědčené značky. Samozřejmě oproti loňsku měním modely. K mým nejdlouhodobějším partnerům patří brněnská Aspire Sports, v jejíchž New Balance běhám už od roku 1998!  V posledních letech její modely procházejí jak designovou tak technologickou změnou a nabídku na letošní rok je opravdu pestrobarevná:)   Později jsem si z jejich portfolia vybral kola GT, která později nahradila kola značky Cannondale.
Pro letošek jsem si vybral modely s elektronickou sadou Shimano Ultegra Di2:  časovkářský RS Slice a silniční SuperSix Evo. Do lesa nebo s rodinou vyrazím na biku s koly o průměru 29" : F29  2.  Mimochodem všechny tato kola (viz. jejich fotky níže a bližší specifikace na www.cannondalebikes.cz) budou po letošní sezóně za velmi výhodné ceny kww.cannondalebikes.cz prodeji! A naposledy jsem přibral značku UVEX. Asi jsou s mými výsledky spokojeni i v centrále v Německu, protože mě na letošek vybavili novou časovkářskou helmou Race 6 Carbon, která má certifikát CPSC, nutný pro použití na závodech v USA.
Dalším dlouhodobým partnerem je firma eMMe. Tam se mě osvědčil model brýlí Sydney, na který nedám dopustit. V tréninku samozřejmě testuji všechny novinky této značky - brejličky, šnorchl, plavky, ploutve.
Po absolvování přednášky Enervit na konci minulého roku v Liberci, kde přednášeli zástupci této italské firmy, trochu změním výživu během závodu a nově zařadím mezi používané produkty Enervitene Sport Competition.  
Ostatní má výbava zůstává nezměněná - vysoké ráfky, disk a loukoť od Equinox, obutí na ně od TUFO (Elite Pulse), závodní oblečení Kiwami (Amphibian Prima a prima Short a Top, Torpedo),  neopren a skinsuit Blue Seventy, silniční tretry Sidi, kompresní věci od SLS3 a tréninkové cyklooblečení od Dres.cz a ATEX.Diskuze

www.triatlet.cz moderuje obsah diskuzních příspěvků a vyhrazuje si právo mazat příspěvky obsahující vulgární a sprostá slova,příspěvky ve kterých se diskutující navzájem napadají,ve kterých jsou napadány či zesměšňovány konkrétní osoby nebo skupina osob. Své výtky určitě zvládnete vyjádřit slušně a podpořit je i rozumnými argumenty. Do diskuse nepatří ani reklama na komerční aktivity. Děkujeme za pochopení, naší snahou je aby slušní diskutující a naši přispěvatelé nebyli obtěžováni zakomplexovanými blbci. Komu se to nelíbí, bude muset pro své příspěvky využít služeb jiného serveru, internet je dostatečně velký pro všechny. Diskutovat on-line můžete i prostřednictvím TRI-CHATU

Pro přidání komentáře je nutné být přihlášen. Pokud nemáte vytvořen účet, registrujte se práve zde. Diskutovat on-line můžete i prostřednictvím TRI-CHATU.  Vytvořit nový účet

28.04.2018
Dnes 13.10. Ironman World Championship live zde
04.06.2017
Triatlon Plzeň pro Jana Kubíčka a Janu Brantlovou
Výsledky všech kategorii zde
02.06.2017
Challenge Šamorín The Championship s Filipem Ospalým a Radkou Vodičkovou on-line přenos zde
31.05.2017
Světový pohár v triatlonu Madrid
Vendula Frintová na 8. místě, 17. příčka pro Petru Kuříkovou a Jana Čelůstku
Výsledky zde
27.05.2017
Rozhodnutí Rady ČTA ve věci fyzického napadení rozhodčího při závodech ČP v Doksech zde
30.04.2017
Kaláb Aquatlon pro Jiřího Kaluse a Romanu Gajdošovou
Podrobné výsledky zde
30.04.2017
Dobroslavický jarní duatlon pro Vojtěcha Bednarského a Annu Brychtovou
Podrobné výsledky zde

30.04.2017
MČR v atletice na 10000m
Výsledky zde
27.04.2017
MTB Duatlon Bára - výsledky zde
17.04.2017
Již tento víkend se koná premiérový ročník MTB duatlonu Bára
Start ve Slatiňanech u Chrudimi 22.4.
Propozice zde
23.10.2016
Xterra World Championship 23.10. live zde
23.10.2016
Vítězství pro Radku Vodičkovou na Ironman 70.3 China

Výsledky zde

17.10.2016
Winterman Czech Xtreme Triathlon pro Petra Vabrouška a Gabrielu Pohankovou
Výsledky zde
16.10.2016
Poreč Triatlon - Middle Distance Triathlon výsledky zde
08.10.2016
8.10. Ironman World Championship live zde

Super nabidka

Je to mozny?

Je to mozny?

plaste duse galusky

Je to mozny tahle cena?