AKTUÁLNĚ TRI-SHOP KALENDÁŘE VÝSLEDKY ROZHOVOR REPREZENTACE TRI-CHAT TRI-BAZAR TRÉNINK TRI-PORTÁL IRONMAN KONTAKT
 
 

Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Proc inzerovat na triatletu? Klikni a uvidis


V Y H L E D E J


TOPlist
hipoxico_logo.jpgHypoxico – velehory na dosah ruky. Hypoxico nabízí řešení, které umožňuje simulovat vysokohorské prostředí v podstatě kdekoli, třeba i u vás doma.(www.hypoxico.cz )

Hypoxico – velehory na dosah ruky

O tom, že vysokohorská příprava je nedílnou součástí tréninkového procesu většiny špičkových sportovců, není pochyb. V podstatě každý, kdo se nějakým způsobem zajímá o sport ví, že pobyt a příprava ve vyšší nadmořské výšce (mluvíme zde o výškách v rozmezí přibližně 1500 – 2500m n.m.) má pozitivní vliv na sportovní výkonnost.

Kvalitní vysokohorská příprava je však finančně a především časově velice náročná a zpravidla si ji mohou dovolit pouze profesionální sportovci. I mezi amatérskými sportovci je však řada těch, kteří by si pobyt a přípravu na horách rádi dopřáli, omezuje je však nejen finanční stránka věci, ale především nutnost opustit zaměstnání, rodinu a ostatní závazky a odjet na relativně dlouhou dobu do „pustých“ velehor.

Existuje však řešení, které umožňuje simulovat vysokohorské prostředí v podstatě kdekoli, třeba i u vás doma.

S pojmem „kyslíkový stan“ se řada z vás setkala poprvé pravděpodobně v souvislosti s průkopnicí této metody v ČR, Kateřinou Nemannovou, která toto zařízení používala při přípravě na olympiádu v Salt Lake City. Jednalo se o zařízení na simulaci vysokohorského prostředí HYPOXICO. Kyslíkový stan však není úplně přesné označení, protože ve skutečnosti se jedná o spíše opačný efekt – do stanu je generátorem HYPOXICO vháněn vzduch se sníženým objemem kyslíku (O2), který simuluje prostředí v nastavené nadmořské výšce. Přestože se jedná o systémy, které byly vynalezeny relativně nedávno (1996), došlo při jejich vývoji postupně k řadě konstrukčních změn. V první řadě se změnil samotný princip jejich funkce, kdy původně docházelo zjednodušeně k „odčerpávání“ kyslíku ze stanu, a tedy se měnil i tlak v daném prostředí, zatímco současné generátory již upravují vzduch, který je pak hadicemi přiváděn do místnosti, stanu nebo tréninkové masky, bez změny jeho tlaku. Druhým pozitivem je značné snížení jejich ceny. Zatímco generátory, které používala Kateřina Neumannová, byly dostupné opravdu pouze profesionálům (cena systému se blížila jednomu miliónu korun), v současné době lze tato zařízení pořídit za méně než 200 tisíc).

Kromě možnosti zakoupení systémů HYPOXICO je k dispozici i varianta jejich pronájmu, případně i možnost návštěvy některého z Hypoxicenter v Praze.

Amerického výrobce HYPOXICO zastupuje v České a Slovenské republice společnost HISPORT, která také poskytuje kompletní poradenství v oblasti simulace vysokohorského prostředí pro účely zvýšení sportovní výkonnosti, aklimatizace na vysokohorský výstup a pro využití daného efektu v oblasti fitness a podpory zdraví.

Orientační ceník jednotlivých součástí zařízení najdou zájemci na stránkách e-shopu www.hisportshop.cz. Je však nutné podotknout, že se jedná opravdu o orientační ceny, aby potenciální zájemci měli alespoň představu, na kolik pořízení systému HYPOXICO vyjde. Často se totiž lze setkat s naprosto nereálnými představami a požadavky ze strany zákazníků.

Většina prodejů se realizuje formou nabídky „na klíč“, což znamená, že potenciálnímu zájemci je zpracována a připravena sestava a cenová nabídka přesně podle jeho požadavků na způsob a účely použití, možnosti umístění apod. Výsledná celková cena tedy nikdy není jednoduchým součtem jednotlivých položek uvažované sestavy, ale je vždy výrazně příznivější. Jak již bylo zmíněno, pořízení např. systému pro účely zvýšení sportovní výkonnosti vyjde zhruba na 180000 - 190000Kč. S ohledem na to, že se i přes další snížení cen pro rok 2011 stále nejedná o nijak levnou záležitost, nabízí firma HISPORT i možnost nákupu na splátky.

Zájemci si mohou systémy HYPOXICO i pronajmout. Možnost pronájmu je již od jednoho týdne, ale nejvýhodnější a z hlediska efektu i nejvhodnější je pronájem na alespoň 4 týdny (nebo déle). Pronájem na týden vyjde na 8500Kč, na měsíc pak 15000Kč. Pronajatý systém však mohou využívat i dvě osoby současně, což někteří klienti velice rádi uvítají a využijí.

Třetí možností je návštěva Hypoxicentra. Tato centra jsou dvě, obě v Praze (Opletalova, Na poříčí). Jedná se o nejlevnější variantu, na druhou stranu spojenou s některými omezeními a nutností velké flexibility ze strany klienta. Aby kůra měla efekt, doporučuje se každodenní cca hodinová návštěva (možnost přerušení max. 1 den), a to po dobu 15ti, raději však 20ti dnů. Cena je zhruba 350Kč na hodinu s možností zvýhodněného nákupu permanentek.

Podrobnější informace o problematice simulace vysokohorského prostředí, možnostech nákupu a pronájmu, a mnoho dalších zajímavých informací o možnostech a metodách použití najdou zájemci na stránkách www.hypoxico.cz , nebo na specializovaných webech www.kyslikovestany.cz  (sport, aklimatizace,…) a www.hypoxickaterapie.cz  (hubnutí, zdraví, wellness,..)“.

 Hypoxický stan


Martin Matula na vystavě Sport Life...

matula_kolo.jpg


..a v sedle svého speciálu na havajském Ironmanu

Diskuze

www.triatlet.cz moderuje obsah diskuzních příspěvků a vyhrazuje si právo mazat příspěvky obsahující vulgární a sprostá slova,příspěvky ve kterých se diskutující navzájem napadají,ve kterých jsou napadány či zesměšňovány konkrétní osoby nebo skupina osob. Své výtky určitě zvládnete vyjádřit slušně a podpořit je i rozumnými argumenty. Do diskuse nepatří ani reklama na komerční aktivity. Děkujeme za pochopení, naší snahou je aby slušní diskutující a naši přispěvatelé nebyli obtěžováni zakomplexovanými blbci. Komu se to nelíbí, bude muset pro své příspěvky využít služeb jiného serveru, internet je dostatečně velký pro všechny. Diskutovat on-line můžete i prostřednictvím TRI-CHATU

Pro přidání komentáře je nutné být přihlášen. Pokud nemáte vytvořen účet, registrujte se práve zde. Diskutovat on-line můžete i prostřednictvím TRI-CHATU.  Vytvořit nový účet

28.04.2018
ttttt
14.10.2017
Dnes  v 18:35 Ironman World Championship live zde
04.06.2017
Triatlon Plzeň pro Jana Kubíčka a Janu Brantlovou
Výsledky všech kategorii zde
02.06.2017
Challenge Šamorín The Championship s Filipem Ospalým a Radkou Vodičkovou on-line přenos zde
31.05.2017
Světový pohár v triatlonu Madrid
Vendula Frintová na 8. místě, 17. příčka pro Petru Kuříkovou a Jana Čelůstku
Výsledky zde
27.05.2017
Rozhodnutí Rady ČTA ve věci fyzického napadení rozhodčího při závodech ČP v Doksech zde
30.04.2017
Kaláb Aquatlon pro Jiřího Kaluse a Romanu Gajdošovou
Podrobné výsledky zde
30.04.2017
Dobroslavický jarní duatlon pro Vojtěcha Bednarského a Annu Brychtovou
Podrobné výsledky zde

30.04.2017
MČR v atletice na 10000m
Výsledky zde
27.04.2017
MTB Duatlon Bára - výsledky zde
17.04.2017
Již tento víkend se koná premiérový ročník MTB duatlonu Bára
Start ve Slatiňanech u Chrudimi 22.4.
Propozice zde
23.10.2016
Xterra World Championship 23.10. live zde
23.10.2016
Vítězství pro Radku Vodičkovou na Ironman 70.3 China

Výsledky zde

17.10.2016
Winterman Czech Xtreme Triathlon pro Petra Vabrouška a Gabrielu Pohankovou
Výsledky zde
16.10.2016
Poreč Triatlon - Middle Distance Triathlon výsledky zde

Super nabidka

Je to mozny?

Je to mozny?

plaste duse galusky

Je to mozny tahle cena?