AKTUÁLNĚ TRI-SHOP KALENDÁŘE VÝSLEDKY ROZHOVOR REPREZENTACE TRI-CHAT TRI-BAZAR TRÉNINK TRI-PORTÁL IRONMAN KONTAKT
 
 

Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Proc inzerovat na triatletu? Klikni a uvidis


V Y H L E D E J


TOPlist
svoboda_titul.jpgCzechman Mělice aneb triatlon na Sibiři. Své zážitky z průběhu závodu na Czechman triatlonu Vám přináší Pepa Svoboda...Samozřejmě mě zlákala lživá předpověď počasí slibující takřka tropické teploty a naprosté bezvětří.. (J.Svoboda)


Czechman Mělice aneb triatlon na Sibiři .

Ahoj Přátelé,

Nová sezona je zde a hlad po triatlonu v našich končinách narostl do nebývale velkých rozměrů (tedy pokud budu hovořit o dlouhém TT). Po špičkově zorganizovaném a fyzicky vyčerpávajícím duatlonu jednoho blíže nespecifikovaného tyrana, vraha a násilníka Tomáše, přišel na řadu jiný Tomáš, ale s velmi podobnými vlastnostmi jako již zmíněný obyvatel Krušných hor.

Poté, co jsem si užil vykloubené koleno na závodě v Krušných horách, následně pak týden na to spadl a byl jsem pečlivě sešit (ozdobným entlovacím stehem) od manželky Standy Cibulky staršího, která pracuje na chirurgickém oddělení v Hořovicích (mimochodem díky!!!). Jsem se rozhodl, že je na čase takto skvěle rozjetou sezonu okořenit dalším pohodovým startem ze série Classic Cup. Samozřejmě mě zlákala lživá předpověď počasí slibující takřka tropické teploty a naprosté bezvětří….. Abych to neprotahoval.

V předvečer závodu jsem se s rodinou a s kamarády Polanskými sešel v Pardubicích, abych stanovil správnou strategii na závod. U jídla a piva se to plánovalo dobře!!! Radost mi trošku kazil fakt, že za výlohou restaurace chodili lidé v zimních bundách a rukavicích. Zřejmě byla restaurace situována s výhledem na severní polokouli nebo co….  Strategie byla jasná!!!! Vyhrát. Bylo to fajn, šel jsem spát jako favorit (což je u mě vlastně přirozené) .

Ráno přišel přesun k Mělickým písníkům. Nervozitu a obavy podtrhnul fakt, že jsem u vody potkal pár kluků s bruslemi a kompletní hokejovou výbavičkou. Tušil jsem zradu!!!  I přes tento nepodstatný fakt jsem prošel úspěšně registrací a rozhodl se pro plavání v neoprenu bez rukávů… Což byl váže velmi VELMI dobrý nápad!! Kolo je v depu, boty na svém místě a já vidím, že na druhé straně vodní plochy neplave bojka, ale bruslař odtlačuje branku s konstatování, že ty otužilci jsou fakt debilové… ANO!!! Bylo nás tam takřka 250 kusů.

Je to tady!!! START!!! Skočím do vody a po 3 tempech obeplouvám první kru…. Jsem jako TITANIC! Plavat mi nejde. Volím prsa (bohužel svoje, jelikož všechny holky a pěkní kluci jsou již daleko) a plavu jak paní radová. Po prvním okruhu se opět velmi zvolna nořím do vody a čekám jestli dopadnu jako Leonardo Di Caprio a zemřu bídnou smrtí. Nezemřel jsem (tedy asi) a jdu volně do depa (nutno říct, že takřka prázného). Oblékám se jako by mělo přijít sněžení a za jásotu diváků beru společně s dalšími tonoucími a přeživšími své kolo. Podle toho jaké mám kolo, tak musím smazat ztrátu tak za 15 – 18km. Sednu a jedu…. Ale ejhle! Nohy se netočí a motor nejede. Říkám sám sobě pár vulgárních slov, která mě mají snad povzbudit. Jediná odezva se mi dostala od babky co šla podél cesty a zařvala na mě, ať jí nenadávám….. Ach jo…. Nárazový vítr semnou cloumá a mě je opět zle. Jede vedle mě motocykl, na kterém sedí známá tvář v podobě Michala Adamce! Myslím si, že mi kamarád přijel půjčit lepší kolo a nebo mě chce postrčit.  Chyba! Jeho pruhované tričko mi říkalo, že se buď vrátil z výkonu trestu a stále žije v nostalgii z právě opuštěného prostředí nebo je snad rozhodčím. Jeho zakalený a krví podlitý pohled mi napověděl, že B je správně. Naštěstí se v okolí asi tak 50km čtverečních nenacházel závodník ani nezávodník za kterého bych se mohl schovat. Užívám si!!! Zima je svinská a já se proklínám, že jsem se raději ještě nekoukl na předpověď…. Otáčím do posledního kola a fakt nemůžu…. Asi 10km před cílem kola se mi povolila řídítka (mám to nové a nedotažené) a já tak zvolnil (asi na 12km/h) a čekal toužebný konec v podobě taxíku. Ale jeden ze spolubojovníků mi mrzce poskytl imbus a já tak byl odsouzen dokončit i cyklistiku… V depu jsem pak prohodil pár teplých slov s komentátorem a šel volně na trať běhu, kde již špička pomalu kroužila svůj poslední okruh. Analýza situace byla tristní… Price money jsou v hajzlu a vítězství samozřejmě také! Měl jsem tedy již jen jeden cíl. A to vypadat dobře!!! I ten se plnil špatně, jelikož zkuste mít americký úsměv, seriozní výraz a u toho zvracejte! Naštěstí jsem to zvládl v lese a na rovinkách okolo rybníka jsem se snažil usmívat. V běhu jsem se nakonec zahřál a dočkal se teplého místa v cílovém prostoru na zemi, kde si na mě lehl můj z plna hrdla povzbuzující syn, který mi řekl, poslední jsem ASI nebyl…

Byla to paráda a díky všem za perfektní závod, který tentokráte okořenilo svými rozmary i počasí.

Díky a mějte se Pepa

Diskuze

www.triatlet.cz moderuje obsah diskuzních příspěvků a vyhrazuje si právo mazat příspěvky obsahující vulgární a sprostá slova,příspěvky ve kterých se diskutující navzájem napadají,ve kterých jsou napadány či zesměšňovány konkrétní osoby nebo skupina osob. Své výtky určitě zvládnete vyjádřit slušně a podpořit je i rozumnými argumenty. Do diskuse nepatří ani reklama na komerční aktivity. Děkujeme za pochopení, naší snahou je aby slušní diskutující a naši přispěvatelé nebyli obtěžováni zakomplexovanými blbci. Komu se to nelíbí, bude muset pro své příspěvky využít služeb jiného serveru, internet je dostatečně velký pro všechny. Diskutovat on-line můžete i prostřednictvím TRI-CHATU

Pro přidání komentáře je nutné být přihlášen. Pokud nemáte vytvořen účet, registrujte se práve zde. Diskutovat on-line můžete i prostřednictvím TRI-CHATU.  Vytvořit nový účet

28.04.2018
Dnes 13.10. Ironman World Championship live zde
04.06.2017
Triatlon Plzeň pro Jana Kubíčka a Janu Brantlovou
Výsledky všech kategorii zde
02.06.2017
Challenge Šamorín The Championship s Filipem Ospalým a Radkou Vodičkovou on-line přenos zde
31.05.2017
Světový pohár v triatlonu Madrid
Vendula Frintová na 8. místě, 17. příčka pro Petru Kuříkovou a Jana Čelůstku
Výsledky zde
27.05.2017
Rozhodnutí Rady ČTA ve věci fyzického napadení rozhodčího při závodech ČP v Doksech zde
30.04.2017
Kaláb Aquatlon pro Jiřího Kaluse a Romanu Gajdošovou
Podrobné výsledky zde
30.04.2017
Dobroslavický jarní duatlon pro Vojtěcha Bednarského a Annu Brychtovou
Podrobné výsledky zde

30.04.2017
MČR v atletice na 10000m
Výsledky zde
27.04.2017
MTB Duatlon Bára - výsledky zde
17.04.2017
Již tento víkend se koná premiérový ročník MTB duatlonu Bára
Start ve Slatiňanech u Chrudimi 22.4.
Propozice zde
23.10.2016
Xterra World Championship 23.10. live zde
23.10.2016
Vítězství pro Radku Vodičkovou na Ironman 70.3 China

Výsledky zde

17.10.2016
Winterman Czech Xtreme Triathlon pro Petra Vabrouška a Gabrielu Pohankovou
Výsledky zde
16.10.2016
Poreč Triatlon - Middle Distance Triathlon výsledky zde
08.10.2016
8.10. Ironman World Championship live zde

Super nabidka

Je to mozny?

Je to mozny?

plaste duse galusky

Je to mozny tahle cena?