AKTUÁLNĚ TRI-SHOP KALENDÁŘE VÝSLEDKY ROZHOVOR REPREZENTACE TRI-CHAT TRI-BAZAR TRÉNINK TRI-PORTÁL IRONMAN KONTAKT
 
 

Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Proc inzerovat na triatletu? Klikni a uvidis


V Y H L E D E J


TOPlist
titul.jpgZepter International Triathlon. Tuto neděli 7.6. se uskuteční již osmnáctý ročník poděbradského závodu. Letos na tratích sprintriatlonu jako mistrovství republiky. Závodníci Age groups mají plavání zkráceno na 500m. (www.triatlet.cz)


ZEPTER INTERNATIONAL TRIATHLON
NEW BALANCE – SERIÁL MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY 2009
NEW BALANCE – ČESKÉ POHÁRY 2009


V letošním roce se závody řízené Českým svazem triatlonu představují v novém kabátě. Český pohár zůstal pro mládežnické kategorie a pro kategorie příchozích. Pro špičkové a výkonnostní dospělé závodníky vznikl nový, pětidílný seriál, který nahrazuje v minulých letech konané mistrovské závody na krátkých a sprinterských tratích. Poděbradský závod, který vstupuje 7.6.2009 do svého osmnáctého ročníku, již tradičně přivítá všechny kategorie a bude dějištěm jak závodů pohárových, tak prvního závodu mistrovského. Pohárové závody jsou otevřené všem, tedy i závodníkům bez licence.
Co bude letos v Poděbradech jinak? Trošku se posunul, z důvodu časového omezení pro uzávěrku silnic, start žákovských kategorií. Ty  navíc v Poděbradech přijdou o plaveckou část. Startovat se bude přímo do části cyklistické, a to tzv. letmým startem za motorkou startéra. Jinak se na tratích proti loňsku nic nemění. Pořadatelé vyšli vstříc většině závodníků sportujících pro radost a v závodě ČP určeném pro Age Groups zkrátili plavání na 500m. Ostatní tratě zůstaly opět stejné, tedy 20km na kole ve třech okruzích a 5km běhu ve dvou okruzích. Závod dorostu proběhne na klasických tratích, od Age Groups se lišících plaváním na 750m v jednom okruhu. Mistrovský závod se bude konat na tříčtvrtečních tratích. 1200m plavání proběhne ve dvou okruzích oddělených asi 25m dlouhým přeběhem po písčité pláži. Cyklistika bude v pěti okruzích, s otáčkou o kousek blíž k Poděbradům, než tomu je u AG a dorostu. Upozornit chceme na nové pravidlo, kdy závodníci mistrovského závodu musí včas nastoupit v pořadí startovních čísel a budou vyvoláváni přímo na startovní čáru. Po jejich nastoupení  proběhne ihned start. V Poděbradech se budou závodníci řadit v koridoru, který bude zároveň sloužit pro průběh do druhého plaveckého okruhu. Do koridoru se bude vstupovat od depa v protisměru výběhu z vody. Řazení proběhne v pořadí ženy, start č. 101 a výše a za poslední ženou muži, start.č. 1 a výše. Asi 4min. před startem budou jednotlivě vyvolávány ženy k zaujmutí postavení na startovní čáře. Ihned po startovním výstřelu závodu žen je stejný časový prostor k dispozici pro muže. Stejný postup bude použit již v předcházející vlně dorostu. Případné rozplavání musí proběhnout vpravo od startovního prostoru a skončit nejpozději 10min. před startem žen. U AG. proběhne klasická prezentace se stejným vstupem do startovního prostoru. Další změnou v Poděbradech bude absence šňůrek vydávaných do jednotlivých běžeckých okruhů. Kontrola průběhu okruhy bude prováděna pomocí čipů. Závodníci na prvních třech místech v mistrovských závodech mají povinnost po doběhnutí do cíle setrvat u stupňů vítězů, protože bezprostředně proběhne vyhlášení pro ČT. Všechny ostatní změny, které v Poděbradech zaznamenáte budou již spíše drobnosti, které by neměly výrazně ovlivňovat  závodníka před startem nebo během závodu. Na závěr bych chtěl odpovědět ještě na jednu často kladenou otázku. Teplota vody byla ve středu 3.6.2009 v 10:30 15m od břehu a 50cm pod hladinou 18,5 oC.
POZOR! Okruh pro cyklistiku je v Poděbradech sice uzavřený, ale nelze uzavřít zcela hermeticky. Každý závodník zodpovídá při cyklistice za svou bezpečnost a řídí se základními pravidly silničního provozu. Jelikož je závod veden po hlavní silnici a závodník má přednost, jde zejména o jízdu vpravo.

Podrobné propozice včetně časového harmonogramu zde .
.


BĚH KRÁLE JIŘÍHO - SILNIČNÍ BĚH NA 10KM  

Také letos bude triatlonové neděli předcházet běžecká sobota. V sobotu 6.6.2009 se silničního běhu na 10km mohou například zúčastnit ti, které více přitahuje duatlon.  Běh se koná v okruzích kolem lázeňského parku a v přilehlé vilkové čtvrti.  Výhodou trati v Poděbradech je jak absolutní rovina, tak přesná délka. Start běhu je v 10:00 hod a prezentace probíhá do 9:30. Vše se koná ve stejných prostorách jako triatlon.

Na sportovní víkend Vás za všechny pořadatele a partnery zve
Jaroslav Formánek

Diskuze

www.triatlet.cz moderuje obsah diskuzních příspěvků a vyhrazuje si právo mazat příspěvky obsahující vulgární a sprostá slova,příspěvky ve kterých se diskutující navzájem napadají,ve kterých jsou napadány či zesměšňovány konkrétní osoby nebo skupina osob. Své výtky určitě zvládnete vyjádřit slušně a podpořit je i rozumnými argumenty. Do diskuse nepatří ani reklama na komerční aktivity. Děkujeme za pochopení, naší snahou je aby slušní diskutující a naši přispěvatelé nebyli obtěžováni zakomplexovanými blbci. Komu se to nelíbí, bude muset pro své příspěvky využít služeb jiného serveru, internet je dostatečně velký pro všechny. Diskutovat on-line můžete i prostřednictvím TRI-CHATU

Pro přidání komentáře je nutné být přihlášen. Pokud nemáte vytvořen účet, registrujte se práve zde. Diskutovat on-line můžete i prostřednictvím TRI-CHATU.  Vytvořit nový účet

28.04.2018
Dnes 13.10. Ironman World Championship live zde
04.06.2017
Triatlon Plzeň pro Jana Kubíčka a Janu Brantlovou
Výsledky všech kategorii zde
02.06.2017
Challenge Šamorín The Championship s Filipem Ospalým a Radkou Vodičkovou on-line přenos zde
31.05.2017
Světový pohár v triatlonu Madrid
Vendula Frintová na 8. místě, 17. příčka pro Petru Kuříkovou a Jana Čelůstku
Výsledky zde
27.05.2017
Rozhodnutí Rady ČTA ve věci fyzického napadení rozhodčího při závodech ČP v Doksech zde
30.04.2017
Kaláb Aquatlon pro Jiřího Kaluse a Romanu Gajdošovou
Podrobné výsledky zde
30.04.2017
Dobroslavický jarní duatlon pro Vojtěcha Bednarského a Annu Brychtovou
Podrobné výsledky zde

30.04.2017
MČR v atletice na 10000m
Výsledky zde
27.04.2017
MTB Duatlon Bára - výsledky zde
17.04.2017
Již tento víkend se koná premiérový ročník MTB duatlonu Bára
Start ve Slatiňanech u Chrudimi 22.4.
Propozice zde
23.10.2016
Xterra World Championship 23.10. live zde
23.10.2016
Vítězství pro Radku Vodičkovou na Ironman 70.3 China

Výsledky zde

17.10.2016
Winterman Czech Xtreme Triathlon pro Petra Vabrouška a Gabrielu Pohankovou
Výsledky zde
16.10.2016
Poreč Triatlon - Middle Distance Triathlon výsledky zde
08.10.2016
8.10. Ironman World Championship live zde

Super nabidka

Je to mozny?

Je to mozny?

plaste duse galusky

Je to mozny tahle cena?