AKTUÁLNĚ TRI-SHOP KALENDÁŘE VÝSLEDKY ROZHOVOR REPREZENTACE TRI-CHAT TRI-BAZAR TRÉNINK TRI-PORTÁL IRONMAN KONTAKT
 
 

Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Klikni pro vice informaci
pruhledny.gif (45 bytes)
Proc inzerovat na triatletu? Klikni a uvidis


V Y H L E D E J


TOPlist
Mirna_titul.jpgSoustředění Chorvatsko 2009. Jak vypadá trénink, když je konečně  čas trénovat podle plánu a ne podle práce, školy a počasí…(www.enduraining.com )


Soustředění Chorvatsko 2009 .

 

dva týdny v chorvatské Poreči… konečně byl čas trénovat podle plánu a ne podle práce, školy a počasí…

 

 

Letos mi zase po pár letech vyšlo soustředění v teple. Byli jsme s Milošem, s několika dalšími „turisty“ a se závodníky z kontinentálního týmu CK Windoor’s Příbram dva týdny v Chorvatsku na Istrii. Po tom co se tady dělo celou zimu, to byla hodně příjemná změna. Konečně byl čas trénovat podle plánu a ne podle práce, školy a počasí.

Rozdělili jsme ty dva týdny do tří mikrocyklů. První měl čtyři dny, druhý tři a třetí pět s kompenzačním předělem.

 

1.3. Neděle – 2,5h – 65km – zvlněný (800vm), rozjetí něco mezi kompenzací a vytrvalostí, volněji, vyšší kadence. Začali jsme sami ve čtyřech, protože část příbramáků závodila v Terstu a zbytek byl ještě na cestě.

 

2.3. Pondělí – 4,5h – 125km – kopce (1500vm), vytrvalost, kopce meziprahově s normální kadencí už s klukama z Příbrami. Dlužno říct, že oni mají za sebou v únoru dva týdny na Mallorce a už začali závodit, takže úvodní rozdíl výkonnosti byl hodně znát. V kopcích jsem neměl sílu a když to trochu rozjeli, tak jsem tam někdy zůstával. Nechtěl jsem to lámat přes koleno a zbytečně chodit nad AP, takže jsem si občas na začátku vystupoval do druhého balíku. První týden jsem se pořád snažil podvědomě šetřit a nepřepálit začátek. Když se přijede z toho, co tady bylo do tepla a sluníčka, tak to svádí jet hned první den nějakou dardu a šrot, jako kdyby tam měl být člověk dva dny. Občas to bylo těžké, když za to trochu vzali nebo si ostatní přidávali, ale ustál jsem to.

 

3.3. Úterý – 5h – 135km – kopce (2100vm), 3 x 20 – 22 min kopec 6,5%, kadence 70 otáček, každý kopec postupné zvyšování výkonu až na meziprahovou intenzitu v posledním kopci. Byl jsem rozpačitý z toho, že jsem v zimě posiloval nohy a jezdil sílu a teď jsem měl docela starost vyjet kopec. Měl sice skoro šest kilometrů a místy i kolem osmi procent, ale myslel jsem, že jsem na tom lépe. Dal jsem ho třikrát a měl jsem toho plný zuby.

 

4.3. Středa – 4h – 130km – zvlněný (1250vm), vytrvalost v balíku, náhodně těžší převod na sílu, nižší intenzita a v podstatě jen dojetí mikrocyklu. Poslední den mikrocyklu a já toho měl vážně dost. Bolely mě nohy a byl jsem utahanej, navíc závodníci „přetahovali horizonty na velkou“ takže nic moc pohoda.

 

5.3. Čtvrtek – volno – úžasně načasované, v noci foukalo děsný jugo a celý den potom pršelo, takže o projetí nebyla vůbec řeč.

 

6.3. Pátek – 4h – 130km – zvlněný (1300vm), vytrvalost, snaha o nižší intenzitu kvůli prvnímu dnu mikrocyklu. Po dni volna to bylo o hodně lepší, o nic jsem se nesnažil, chtěl jsem to jen objet a neunavit se přehnaně na další den. Jelo se to samé co ve středu a pocity byly opravdu o mnoho lepší.

 

7.3. Sobota – 5h – 125km – kopce (2200vm), síla v kopci, 4 x 19 – 22 min kopec 6,5%, kadence 70 otáček, každý kopec postupné zvyšování výkonu až na prahovou (FTP) intenzitu v posledním kopci. Nohy si sedly a trochu spadly i tepy, takže to bylo pocitově jednodušší. Pomalu jsem začínal cítit sílu a už jsem věřil tomu, že zimní příprava nebyla tak zlá, jak to vypadalo po příjezdu.

 

8.3. Neděle – 6h – 170km – kopce a jedna z mála rovin na Istrii (2000vm), vytrvalost, 2 x 22 min kopec 6,5% ve vytrvalosti, kadence 75 otáček. Snažil jsem se co největší část tréninku držet v základní vytrvalosti, pokud to nešlo v háku ve skupině, kde jsem padal wattově do kompenzace, tak jsem si vystoupil a jel sám pár metrů za balíkem a bylo to.

 

9.3. Pondělí – volno a opět hnusné počasí…

 

10.3. Úterý – 5h – 150km – kopce (1850vm), vytrvalost, kopce ve stoje na sílu, kadence kolem 65 otáček. Nerval jsem to přehnaně, protože jsme druhý den jeli zase sílu, ale i tak díky terénu to nebylo zadarmo.

 

11.3. Středa – 6h – 155km – kopce (2500vm), síla v kopci, 4 x 18 – 21 min kopec 6,5%, kadence 70 otáček, každý kopec postupné zvyšování výkonu až na prahovou (FTP) intenzitu v předposledním kopci a čtvrtý kopec jsem jel kadenčně na „vyjetí“. Pocitově už jsem neměl problém a začalo se mi jezdit dobře. Konečně jsem měl pořádně pocit síly.

 

12.3. Čtvrtek – 2,5h – 55km, kompenzace, hodně volně. Nebyl jsem přehnaně utahaný, ale potřeboval jsem ulevit nohám před posledními tréninky a nějak předělit posledních pět dnů, takže kompenzace byla ideální řešení.

 

13.3. Pátek – 7h – 200km – kopce (3000vm), vytrvalost, kopce část kopců náhodně ve stoje na sílu. Nejdelší švih, jak časově, tak výškovými metry, vedoucí přes Učku a kolem poloostrova. Bylo to sedm hodin a klidně bych jel dál, takže maximální spokojenost.

 

14.3. Sobota -  4h – 110km – kopce (1350vm), vytrvalost, ale volněji. Takové delší vyjetí něco mezi kompenzací a vytrvalostí.

 

15.3. Neděle – volno – cesta zpět

 

Celkem 15 dní, 1550km, 55,5h, 19.950 výškových metrů.

 

Tréninky jsem dojížděl sice unavený a bolely mě nohy, ale vždycky s rezervou a pocitem, „že bych ještě kus klidně jel“. Bylo to, ale lepší než jet jednou o hoďku víc a další dny být popravenej a zkracovat a ve finále muset vynechat celý den a odpočívat. Byl jsem rád, že to celé mělo progres v podobě jak hodin, intenzity a síly tak dobrého pocitu.

 

Zbyněk Kudrna, Enduraining Cycling Team
Miloš Krejčí, www.enduraining.com

 

Obr. 1 – TSS

Jak intenzita, tak hodnota celkové zátěže měli uspokojivě stoupající tendenci. Dobře je vidět návaznost jednotlivých cyklů – tam kde předcházející končí, ten další začíná i těžké tréninky na dlouhém kopci (Livade). Korunu všemu nasadil předposlední den kdy především stoupání na Učku, ale i táhlé kopce na jihu Istrie se postarali o nejtěžší trénink soustředění co do délky i intenzity. Zajímavé je také porovnání druhého a posledního dne soustředění – to co se druhý den zdálo „těžké“ je na konci hodnoceno jako „volnější vytrvalost“.

 

Obr. 2 – NP

I maximální normalizované výkony ukazují stoupající intenzitu během celého soustředění, ať už během intervalů v kopcích tak během najíždění. Například černá křivka (maximální výkon během dvaceti minut) ukazuje nejvyšší hodnoty ve dnech kdy byly těžké tréninky v kopcích.

 

Obr. 3 – Performance

Kumulace celkové zátěže (krátkodobá – fialová křivka a dlouhodobá – modrá křivka) jsou jen jiným časovým vyjádřením TSS z prvního obrázku. Co je zde velmi zajímavé je kalkulace TSB (Training Stress Balance – žlutá křivka), která jasně ukazuje, že více jak týdenní odpočinek je zapotřebí k regeneraci organizmu a využití všech pozitivních efektů takovéhoto soustředění.

Diskuze

www.triatlet.cz moderuje obsah diskuzních příspěvků a vyhrazuje si právo mazat příspěvky obsahující vulgární a sprostá slova,příspěvky ve kterých se diskutující navzájem napadají,ve kterých jsou napadány či zesměšňovány konkrétní osoby nebo skupina osob. Své výtky určitě zvládnete vyjádřit slušně a podpořit je i rozumnými argumenty. Do diskuse nepatří ani reklama na komerční aktivity. Děkujeme za pochopení, naší snahou je aby slušní diskutující a naši přispěvatelé nebyli obtěžováni zakomplexovanými blbci. Komu se to nelíbí, bude muset pro své příspěvky využít služeb jiného serveru, internet je dostatečně velký pro všechny. Diskutovat on-line můžete i prostřednictvím TRI-CHATU

Pro přidání komentáře je nutné být přihlášen. Pokud nemáte vytvořen účet, registrujte se práve zde. Diskutovat on-line můžete i prostřednictvím TRI-CHATU.  Vytvořit nový účet

28.04.2018
Dnes 13.10. Ironman World Championship live zde
04.06.2017
Triatlon Plzeň pro Jana Kubíčka a Janu Brantlovou
Výsledky všech kategorii zde
02.06.2017
Challenge Šamorín The Championship s Filipem Ospalým a Radkou Vodičkovou on-line přenos zde
31.05.2017
Světový pohár v triatlonu Madrid
Vendula Frintová na 8. místě, 17. příčka pro Petru Kuříkovou a Jana Čelůstku
Výsledky zde
27.05.2017
Rozhodnutí Rady ČTA ve věci fyzického napadení rozhodčího při závodech ČP v Doksech zde
30.04.2017
Kaláb Aquatlon pro Jiřího Kaluse a Romanu Gajdošovou
Podrobné výsledky zde
30.04.2017
Dobroslavický jarní duatlon pro Vojtěcha Bednarského a Annu Brychtovou
Podrobné výsledky zde

30.04.2017
MČR v atletice na 10000m
Výsledky zde
27.04.2017
MTB Duatlon Bára - výsledky zde
17.04.2017
Již tento víkend se koná premiérový ročník MTB duatlonu Bára
Start ve Slatiňanech u Chrudimi 22.4.
Propozice zde
23.10.2016
Xterra World Championship 23.10. live zde
23.10.2016
Vítězství pro Radku Vodičkovou na Ironman 70.3 China

Výsledky zde

17.10.2016
Winterman Czech Xtreme Triathlon pro Petra Vabrouška a Gabrielu Pohankovou
Výsledky zde
16.10.2016
Poreč Triatlon - Middle Distance Triathlon výsledky zde
08.10.2016
8.10. Ironman World Championship live zde

Super nabidka

Je to mozny?

Je to mozny?

plaste duse galusky

Je to mozny tahle cena?